Kısa Kısa: Hollywood’dan Son Haberler

Kısa Kısa: Hollywood’dan Son Haberler

RACHEL WEISZ, CRONENBERG’LE ÇALIŞMAYACAK: David Cronenberg bu sene kotaracağı yeni filmi “Map to the Stars”ın başrolleri için Viggo Mortensen, Robert Pattinson ve Rachel Weisz’ı ikna etmişti. Bugünse Weisz’ın filmde rol almayacağı açıklandı.
EMMA WATSON
EMMA WATSON, CINDERELLA OLMAYACAK: Daha önce Saoirse Ronan’a teklif edilen Cinderella rolü Ronan’ın reddetmesiyle Watson’a teklif edilmişti. Bugün Watson’ın da rolü reddettiği haberi geldi. Stüdyo tekrar başrol arayışına başladı.

CAGE ARTIK HAYALET SÜRÜCÜ OLMAYACAK: Gişede stüdyoya epey para kazandıran “Ghost Rider” serisinin üçüncüsünün hazırlıkları sürerken başrol oyuncusu Nicolas Cage üçüncü filmde yer almayacağını açıkladı. Bakalım Cage ikna edilebilecek mi? Filmin çekimleri bu sene gerçekleştirilecek.

OZ’UN İKİNCİSİNİ SAM RAIMI YÖNETMEYECEK: Geçtiğimiz hafta gösterime giren ve 80 milyon dolar hasılatla Disney’i sevince boğan “Oz: The Great and the Powerful”un ikincisinin hazırlıklarına başlandı. Lakin Raimi ikinci filmi yönetmeyeceği konusunda kararlı. Öte yandan filmin yapımcısı ikinci filmin Dorothy (“Oz” filminin başkarakteri) ile ilgili olmayacağını açıkladı.

GODZILLA’YA BİR OYUNCU DAHA KATILDI: Frank Darabont’un senaryosuna son halini verdiği “Godzilla”da Juliette Binoche’un rol alabileceğini belirtmiştik daha önce. Bugün kadroya usta aktör David Strathairn’in de dahil olduğu haberi geldi. Filmde Elizabeth Olsen, Bryan Cranston ve Aaron Taylor-Johnson da rol alacaklar.
emily_blunt
EMMA WATSON’IN ROLÜ EMILY BLUNT’A: Çekimleri bu sene gerçekleştirilecek olan ve yazar Emma Forrest’ın hayatını konu alan “Your Voice In My Head”in başrolleri Emma Watson ve Stanley Tucci olarak belirlenmişti. Watson depresyona giren ve yaşama azmini yitiren yazar Forrest’a, Tucci ise onun psikologuna hayat verecekti. Watson’ın filmden çekildiği, onun rolünü Emily Blunt’ın teslim aldığı açıklandı. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi.

24 ÖLDÜ: Jack Bauer’ı sevenlere üzücü bir haberimiz var. “24” dizisi final yaptığından beri dizinin hayranlarınca merakla beklenen ve başrol oyuncusu ve yürütücü yapımcısı Kiefer Sutherland’in çekilmesi için sürekli uğraştığı “24: The Movie” FOX stüdyosunca çekimleri sürekli ertelenmişti. Filmi yöneteceği açıklanan Antoine Fuqua projenin öldüğünü dile getirdi. “24” çekilmeyecek.

JAMES GANDOLFINI DE ANIMAL RESCUE’DE: Tom Hardy, Naomi Rapace ve Matthias Schoenaerts’in başrollerini üstlenecekleri, “Bullhead”in yönetmeni Michael Roskam’ın yöneteceği “Animal Rescue”da James Gandolfini de rol alacak. Filmin çekimlerine gelecek ay başlanacak.

JAMES MCAVOY CROW’DA ROL ALMAYACAK: James McAvoy yeniden çevrim/yeniden uyarlama “The Crow”da Eric’e hayat vereceği haberlerinin doğruluk payı olmadığını dile getirdi. Bu haberlerin dedikodudan ibaret olduğunu belirtti. Bakalım Eric’e kim hayat verecek.

HORRIBLE BOSSES 2’NUN ÇEKİMLERİNE BU YAZ BAŞLANACAK: Gösterime girdikten sonra oldukça iyi eleştiriler alan komedi filmi “Horrible Bosses”ın gişeden sağlam para kaldırması üzerine hemen ikinci filmin hazırlıklarına başlanmıştı. Hazırlıklar sona erdi, devam filmi bu yaz çekilecek. İlk filmde rol alan Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day ve Jamie Foxx bu filmde de rol alacaklar.


Leave a Reply