Kısa Kısa: Oyuncu Seçimleri

Kısa Kısa: Oyuncu Seçimleri

WILLEM DAFOE, SAINT LAURENT’DE: Ünlü modacı Saint Laurent’nin hayatı film oluyor. Fransız yapımı “Saint Laurent” için yönetmen Bertrand Bonello sağlam bir kadro oluşturdu: Olga Kurylenko, Lea Seydoux, Jeremie Renier, Amira Casar, Louis Garrel, Valeria Bruni Tedeschi. Bu etkileyici kadroya Willem Dafoe, Andy Warhol rolüyle dahil edildi. Filmin çekimlerine yakın bir zamanda başlanacak ve film gelecek senenin Cannes’ına yetiştirilmeye çalışılacak.

ANNIE’NİN ÇEKİMLERİNE BAŞLADI: Küçük oyuncu Quvenzhane Wallis’in başrolünü üstlendiği “Annie”nin çekimlerine sağlam bir oyuncu kadrosuyla başlandı. Wallis’in yanı sıra filmde Jamie Foxx, Cameron Diaz, Rose Bryne, Bobby Cannavale de yer alıyor. Bu kadroya “Lost”un Mr. Eko’su Adewale Akkinuoye-Agbaje de dahil edildi. Emma Thompson’ın senaryosunu yazdığı, Will Gluck’ın yönettiği film 19 Aralık 2014’te gösterime girecek.

wallis

RICHARD GERE DÖNÜYOR: Arbitrage’dan sonra sadece Movie 43’de rol alan Richard Gere sinemaya Franny filmiyle dönecek. Gere’e genç oyuncular Dakota Fanning ile Theo James’in eşlik edecekleri açıklandı. Andrew Renzi’nin yöneteceği film bir hayırseverin (Gere) yeni evli bir çiftin (muhtemelen Fanning-James) hayatlarına burnunu sokmasından sonra olayların karışması anlatılacak.

ADELAIDE CLEMENS’TEN İKİ FİLM: Michelle Williams’a benzerliğiyle göze çarpan genç aktris Adelaide Clemens önümüzdeki senelerde iki filmle karşımıza çıkacak. İlki çekimleri devam eden “The Automatic Hate”. Joseph Cross, Deborah Ann Woll, Yvonne Zima, Vanessa Zima ve Ricky Jay aktrise eşlik edecekler. Filmin konusu hakkında pek bilgi yok. Diğer filmse “The Girl Who Invented Kissing”. Zachary Quinto, Natalie Dormer, Timothy Simons ve Stephen Graham da filmde yer almaktalar. Tom Sierchio’nun yöneteceği film romantik-komedi türünde olacak.

JAUME COLLET-SERA AKSİYONA DOYMUYOR: Unknown filmiyle Hollywood’a geçiş yapan İspanyol yönetmen Jaume Collet-Sera aksiyona hapsolmuş gibi görünüyor. Yönetmen gelecek sene karşımıza Non-Stop ile çıkacak. Liam Neeson’ın başrolünü üstlendiği film uçakta geçiyor ve bir ajanın bir suçluyla mücadelesini konu alıyor. Yönetmen bu filminin post prodüksiyonunu bitirdikten sonra aksiyon türündeki Run All Night’ı çekecek. Yönetmen filmin başrollerini Neeson, Joel Kinnamann ve Ed Harris’e paslamıştı. Kadroya rapçi/aktör Common da dahil edildi (kendisini Hell on Wheels’ten hatırlayabilirsiniz). Neeson bu filmde de ailesini kötülerden koruyacak.

Adele Exarchopoulos

ADELE, M’DE ROL ALACAK: La vie d’Adale filmiyle ünlenen ve bir Altın Palmiye’nin sahibi olan genç aktris Adele Exarchopoulos yeni filmini belirledi. Exarchopoulos aktris Sara Forestier’in ilk yönetmenlik denemesi “M”nin başrolünü üstlenecek. Film kekeme bir kadınla bir yarışçı erkek arasındaki ilişkiyi anlatacak.

SPADER VE JOHANSSON, AVENGERS’TA: Scarlett Johansson Avengers üçlemesinin ikinci filmi “Avengers: Age of Ultron”da Black Widow (Kara Dul) rolünü tekrarlayacak. James Spader ise kariyerinde ilk kez bir Marvel filminde yer almış olacak. Spader filmin kötü kahramanı Ultron’u canlandıracak. Film 2015 yazında gösterime girecek.

BRYCE DALLAS HOWARD DA SİNEMAYA DÖNÜYOR: 50/50 filminden sonra film çekmeyen Bryce Dallas Howard sinemaya Jurrasic World filmiyle dönebilir. Henüz Howard’ın filmde rol alıp almayacağı kesinleşmemiş. Kesinleşen tek şey Howard’ın dördüncü filmin başrollerinden birisi için görüşmelere devam ettiğidir. Colin Trevorrow’ın yöneteceği film 12 Haziran 2015’te gösterime girecek.

GARRETT HEDLUND UNBROKEN’DA: On the Road’ta izlediğimiz Garrett Hedlund, Angelina Jolie’nin yöneteceği, Coen Kardeşlerin senaryosunu kaleme aldığı savaş filmi Unbroken’da rol alacak. Film, savaş kahramanı Lou Zamperini’nin hayatına odaklanacak.

Garrett-Hedlund

JENNIFER LAWRENCE, DUMB AND DUMBER TO’DA MI ROL ALACAK: Şu sıralar Hunger Games serisinin son filmlerinin çekimleriyle meşgul olan Jennifer Lawrence’ın çekimleri devam eden komedi filmi Dumb and Dumber To’da cameo olarak karşımıza çıkabileceği dedikoduları dolaşmaya başladı. Henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. İlk filmde olduğu gibi bu filmde de başrolleri Jim Carrey ile taze Emmy’li Jeff Daniels üstleniyorlar. Film gelecek sene gösterime girecek.

FOREST WHITAKER’DAN BİR BİOFİLM DAHA: Bu sene karşımıza The Butler ile çıkan ve burada gerçek bir kişiye hayat veren Forest Whitaker biofilmlerden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Aktör, Paul Greengrass’in Memphis’inde M.Luther King’i canlandırmayı kabul ettikten kısa bir süre sonra Colin Powell’ı da canlandıracağını açıkladı. Ed Whitworth’ın kaleme aldığı bu film, Powell’ın siyaset yaşamına ve Irak Savaşı’ndaki rolüne odaklanacak. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi.