Kısa Kısa: Soundtrack Haberleri

Kısa Kısa: Soundtrack Haberleri

DESPLAT, GRAND BUDAPEST HOTEL’DE: Alexandre Desplat, son olarak Moonrise Kingdom’da birlikte çalıştığı Wes Anderson ile yeni filmi “Grand Budapest Hotel”de de bir araya gelecek.

BAZ LUHRMANN’DAN İLGİNÇ SEÇİM: Baz Luhrmann, yeniden çektiği The Great Gatsby’de müzikleri ilginç bir seçimle Jay-Z’ye teslim etti.
hans zimmer
HANS ZIMMER’DAN DİNİ MÜZİKLER: Hans Zimmer, History Channel’ın incili konu aldığı The Bible için müzikler yapacak. Belgesel, iki saatten 5 bölüm olmak üzere toplam 10 saat sürecek.

GUS VAN SANT, YİNE DANNY ELFMAN’I SEÇTİ: Gus van Sant, yeni filmi Promised Land için daha önce Good Will Hunting, Milk ve To Die For’da birlikte çalıştığı Danny Elfman’ı seçti. Filmde yer alan şarkıların listesi de yayınlandı.
1.Logo
2.Traveling
3.Going to Work
4.The Meeting
5.The Bribe
6.Classroom
7.Turn Around
8.Time Lapse
9.Alice’s Farm
10.Weepy Donuts
11.Lighthouse
12.Revelation
13.The Speech
14.Classroom (Alternative Version)
15.Snake Eyes-The Milk Carton Kids

HANNIBAL’IN MÜZİKLERİ REITZELL’DAN: NBC’nin 2013’teki en iddialı dizisi Hannibal’ın müziklerini Brian Reitzell yapacak.

RICHARD RODNEY BENNET
RICHARD RODNEY BENNET’İ KAYBETTİK: John Schlesinger’ın Far from the Madding Crowd ve Sidney Lumet’nin Murder on the Orient Express’i başta olmak üzere önemli soundtrack’lere imza atan Richard Rodney Bennet, 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.

BEFORE MIDNIGHT, GRAHAM REYNOLDS’A EMANET: Richard Linklater’ın Sunrise ve Sunset’ten sonra gelen üçüncü filmi Before Midnight’ın müziklerini yine Graham Reynolds yapacak.

KILL YOUR DARLINGS’TE NICO MUHLY MÜZİKLERİ: John Krokidas’ın Beat Kuşağı’nı anlatacağı filmde müzikler özel bir önem kazanıyor haliyle… Bu zor görev Nico Muhly’nin oldu.