Kısa Kısa: Yeni Filmler ve OyuncularıNOW YOU SEE ME: Morgan Freeman, Isla Fischer, Melanie Laurent, Mark Ruffalo, Woody Harrelson ve Jesse Eisenberg’in başrollerini üstleneceği filme Michael Caine de katıldı. Filmi büyük bütçeli filmleriyle tanıdığımız Louis Letterier yönetecek. Film 2013 yılında vizyona girecek.

DJANGO UNCHAINED: Her şey harika gidiyordu. Önce Jamie Foxx, ardından sırayla Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Christoph Waltz, Joseph Gordon-Levitt ve Kerry Washington gibi deneyimli oyuncular filme dahil oldular. Tekrar sağlam bir kadro kuran Tarantino’nun filmini daha da merak etmeye başladık. Kadro çalışmalarına devam eden Tarantino filme RZA’yı da katarak şaşırttı. Oyuncu olmayan birisini, hele hele RZA gibi birisini filmde izleyecek olmak üzücü. Umarız ki rolü uzun değildir. Filmin çekimleri ocak ayında başlayacak.

PAN: Aaron Eackhart ve Sean Bean’in başrolleri üstlendiği filme Terrence Stamp de katıldı. Film Peter Pan hikayesinin bir uyarlaması olacak ve filmi Ben Hibon yönetecek.

SPRING BREAKERS: 127 Hours’tan sonra epey film çeken genç oyuncu James Franco’ya birbirinden yeteneksiz isimler eşlik edecek: Emma Roberts, Vanessa Hudgens, Selena Gomez. Filmi Harmony Korine yönetecek.

A DOLL’S HOUSE: Usta oyuncu Ben Kingsley başrolü genç oyuncu Jena Malone ile paylaşacak. Büyük tiyatroculardan Henrik Ibsen’in aynı adlı klasikleşmiş oyununun bir uyarlaması olacak film. Oyunun Anthony Hopkins’li ve Jane Fonda’lı iki uyarlamasının daha olduğunu ekleyelim. Oyun genç bir kadının dramını anlatmaktadır. Oyunun başkarakteri Nora’yı Michele Martin, Nora ve kocasının arkadaşı Dr. Rank’i Ben Kingsley, Nora’nın arkadaşı Christine’i Malone oynayacak. Charles Huddleston filmin yönetmenliğini üstlenecek.


LOVELACE: Amanda Seyfried ve Peter Sarsgaard, Lovelace filmine dahil olabilirler. Yönetmenler Rob Epstein ve Jeffrey Friedman, Linda Lovelace rolü için Olivia Wilde’la görüşmelere başlamış, hatta Wilde rolü kabul etmişti. Ama ne olduysa artık rol Amanda Seyfried’a teklif edildi. Porno filmlerde oynayan ama çok geçmeden bu filmlere savaş açan Linda Lovelace karakterini Seyfried’ın canlandırıp canlandırmayacağı ilerleyen günlerde belli olacak. James Franco’nun da bir ara adının geçtiği Lovelace’ın kocası Chuck rolü Sarsgaard’a teklif edildi.

GUS VAN SANT: Bağımsız sinemanın önemli isimlerinden Sant yeni filmi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu filminde başrolü Taylor Lautner’e verdi. Sant senaristini de belirledi. Oscarlı senarist Dustin Lance Black, Sant’ın yeni filminin senaryosunu yazacak. Bazı siteler haberi şu şekilde vermiş: “2 Razzy Ödülü adayı Taylor, 2 Oscar Ödülü adayı Sant ile çalışacak”. Filmin ismi açıklanmadı.

JOEL EDGERTON: Yükselen yıldızlardan ve Amerikalı eleştirmenlerin ondan çok şey beklediği Joel Edgerton rol kovalamaya devam ediyor. En son gişede beklentileri veremeyen boks filmi The Warrior ve The Thing’in “prequel”i olan The Thing’te rol alan aktör şu sıralar The Great Gatsby’nin çekimlerine devam ediyor. 300’ün devamı niteliğindeki 300: Battle of Artemisia filminin başrolü için görüşmelere başladı. Aynı zamanda Soderbergh’in gelecek sene çekimlerine başlayacağı ajanlı filmi The Man from U.N.C.L.E. için de görüşmelerini sürdürüyor ve büyük ihtimal Soderbergh’in filminde yer alacak. Teklifi kabul ederse Ryan Gosling ve Joseph Gordon-Levitt’in arasından sıyrılıp başrolü kapmış olacak. Açıkçası Gosling veya Levitt’ı filmde görmeyi daha çok isterdim.

MY WILDE LIFE: Philip Noyce da yeni projesinin çalışmalarına başladı. En son Salt’ı çeken Noyce My Wilde Life adını verdiği filminin başrolü için Nicole Kidman’ı tercih etti. Kidman’ın rolü için daha önce Julia Roberts ve Kate Winslet düşünülmüştü. Film hayvanlarla ilgili olacak ve National Geographic filme destek olacak.


SUNLIGHT, JR: Naomi Watts ve Matt Dillion Sunlight, Jr filminde rol almayı kabul ettiler. Sherrybaby ile festivallerde dolaşan ve epey adaylık-ödül-övgü üçlemesine mazhar olan Laurie Collyer filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenecek. Yönetmen önce Story of a Girl adını verdiği projesinin çekimlerine başlayacak. Sunlight, Jr yönetmenin üçüncü filmi olacak.

BURT WONDERSTONE: Steve Carrell, Jim Carrey ve James Gandolfini’nin başrolünde olduğu komedi Burt Wonderstone’a Steve Buscemi ve Olivia Wilde da katılabilir. Lovelace rolünü kaybeden Wilde ile Buscemi’nin filmde rol alabilecekleri söyleniyor. Film 2013’te vizyona girecek.