Kötü Adamlar: GQ’dan Güzel Bir Çalışma

Kötü Adamlar: GQ’dan Güzel Bir Çalışma

GQ Nadav Kander’le yaptığı bir çalışmada sinema ve TV dünyasının kötü adamlarını biraraya getirdi. Video çalışmalarında günlük işlerini yaparken bile kötü görünmeyi başaran isimleri bulacaksınız.

MARK STRONG

Kick-Ass’te Frank D’Amico, Sherlock Holmes’ta Lord Blackwood, Guard’da Clive Cornell, Rocknrolla’da Archy’yi oynadı.

Seyrettiği en iyi kötü performanslarını Ralph Fiennes’in Schindler’s List’teki, Anthony Hopkins’in Silence of the Lambs’teki performansı olarak görüyor.

RON PERLMAN

Genelde sevimli devleri oynayan Ron Perlman, Sons of Anarchy’de giderek daha da kötü bir karaktere bürünerek insanları korkutmaya başladı.

Kendisini en çok korkutan karakterlerin ikisi de Robert De Niro tarafından canlandırılmış. Cape Fear ve Untouchables’taki karakterleri Perlman’ı çok korkutmuş.

MALCOLM MCDOWELL

A Clockwork Orange’ın Alex’i ardından gelen tüm “kötü adam performanslarına “Bir Alex Değil” dedirtti.

McDowell’ın en sevdiği kötü adam ise James Cagney olmuş.

JACK GLEESON

Game of Thrones’taki Joffrey performansıyla daha uzun yıllar kötü adamları oynayabileceğini gösterdi. Favori kötü adamı ise 2001: A Space Odyssey’deki bilgisayar HAL.

BENICIO DEL TORO

Henüz tam olarak kötü bir karakteri canlandırmasa da Oliver Stone’un Savages’ında herkesi korkutacağı konuşuluyor. Shining’teki Jack Nicholson performansından çok korkmuş.

JOHN HAWKES

Genelde iyi karakterleri oynasa da Martha Marcy May Marlene’de kötü adamlığın altından da kalkabileceğini gösterdi.Çocukken en çok Hitchcock’un Birds’ünde korkmuş.

WALTON GOGGINS

Hem The Shield’da, hem de Justified’daki olağanüstü performanslarıyla çok iyi bir kötü adam olabileceğini kanıtladı. En çok Jaws’ta korkmuş.


Leave a Reply