Lars von Trier Pes Etti, Nymphomaniac’tan 90 Dakika Kesildi

Lars von Trier, Nymphomaniac için çekimleri tamamlayıp kurgu masasına oturduğundan beri filmin hangi versiyonlarla gösterime gireceği tartışılıp duruyor. ...

Nymphomaniac’ın çekimlerini tamamlayan Lars von Trier’in elinde 5 saat 30 dakikalık bir film olduğu ve bu sürenin 7 saate kadar çıkabileceği konuşuluyordu. Filmin nasıl gösterime gireceği ile ilgili ayrı senaryolar sırayla medyaya yayıldı ve ardından birer birer vazgeçildi. En sonunda tek bir versiyona karar verilmiş gibi görünüyor.
nymphomanaic-charlotte-gainsbourg
Nymphomaniac’ın ilk olarak hardcore ve soft versiyonlarının hazırlanacağı konuşuluyordu. Bu beklentiler boşa çıktı.
Ardından usta yönetmenin elinde 7 saate yakın malzeme birikince bir mini dizi ve bunun sinema versiyonunun hazırlanması düşünüldü. Bu da kabul görmedi.

Gelen en son haberler Trier’in 5 saat 30 dakikalık kendi versiyonunu teslim ettiği ve bunun bir şekilde yayınlanmasında ısrar ettiği yönündeydi. Tüm ısrarlarına rağmen en sonunda yapımcısı Peter Albaek Jensen’e direnemediği ve filmin kırpılmasına göz yumduğu belirtiliyor.

Jensen, elindeki 5 saat 30 dakikalık malzemenin 90 dakikasını kesmiş ve ikişer saatlik iki bölüm hazırlamış. Son karar şimdilik filmin iki bölüm halinde gösterime gireceği yönünde…

kategori:
haber

ilgili