Lee Daniels, HBO İle Çalışacak


Gelen haberlere göre yetenekli yönetmen Lee Daniels biyografik yapımlardan vazgeçmeyecek. Geçtiğimiz hafta gösterime giren ve iyi bir gişe elde eden Lee Daniels’ The Butler filminde ABD başkanlarına hizmet eden siyahi bir aileyi anlatan Daniels’ın bu filmden sonra ikinci biofilmi Janis Joplin: Get It While You Can’i kotaracağı açıklanmıştı.

Bugün gelen habere göre Janis Joplin’in son gününe odaklanacak biofilmin çekimleri ertelenebilir. Zira Daniels başka bir biofilm ile ilgileniyor. Gelen habere göre Daniels, HBO kanalı için kotaracağı isimsiz filminde şarkıcı, oyuncu ve dansçı, ayrıca Frank Sinatra ile Dean Martin’in dostu Sammy Davis Jr.’ın hayatına odaklanacak.

sammy davis jr

1925 yılında Harlem’de doğan, 1990 yılında Los Angeles’ta vefat eden Davis Jr. daha çok dizilerde rol almış, birbirlerinden çok farklı karakterlere imzasını atmıştı. Aktörün en bilinen filmi dostları Martin ve Sinatra’yla başrolü paylaştığı soygun filmi Ocean’s 11. Davis Jr.’ın hayatı 1998 yılında gene HBO yapımı olan The Rat Pack’te anlatılmıştı. Bu filmde aktöre Don Cheadle hayat vermişti.

Daniels’ın bu filmi ne zaman kotaracağı açıklanmadı. Aslında bu biofilmi, Janis Joplin biofilminden önce kotaracağı da yüzde yüz kesin değil.


Leave a Reply