Limbo: Inarritu’nun Yeni Filmiyle İlgili Ayrıntılar

Meksikalı usta bu sefer ülkesini anlatacak.

Alejandro González Iñárritu’nun yeni filmi Limbo ile ilgili haberler bu hafta haber ajanslarına düştü. Ön hazırlıkları tamamlanıp, çekimleri başlayan filmle ilgili ayrıntıları derledik.

– Film ispanyolca olacak ve Meksika’da geçecek. Konusu ile ilgili pek ayrıntı açıklanmasa da ülkenin son döneminde yaşadığı değişimleri anlatacak masalsı bir film olacağı söyleniyor.

– Filmin başrolünde usta oyuncu Daniel Giménez Cacho var. Lucrecia Martel’in Zama’sıyla uluslararası eleştirmenlerden de takdirleri toplayan Cacho, Meksika’da yıllardır övgü alan oyunculuk gücünü bu filmde de kanıtlayacak gibi görünüyor.

– Inarritu, kamera arkasında da çok güçlü bir ekip oluşturmuş durumda. Sinematograf Darius Khondji, sanat yönetmeni Eugenio Caballero filmin unutulmaz görüntülere ve ayrıntılara sahip olacağını şimdiden garantiliyor.

– Filmin çekimleri de başladı. Ayrıntılar açıklanmasa da pandemi nedeniyle verilen aralara rağmen belirli sahnelerin çekimleri tamamlanmış. Filmin 2022 Cannes Film Festivali’ne hazır olması planlanıyor.

kategori:
haber

ilgili