Kategoriler
haber

Lionsgate Yüksekten Uçuyor

The Hunger Games’in elde ettiği gişe başarısından sonra Lionsgate stüdyosu devam filmi Catching Fire için çalışmalara hızla başladı. Senaryoyu bu kez deneyimli bir senariste, Simon Beaufoy’a yazdıran stüdyo filmin yönetmenliği için Gary Ross’u ikna edemedi. Ross kendisini tekrar etmek istemediğinden devam filminden ayrıldı. (Gerçi Ross The Hunger Games vizyona girdikten sonra yaptığı röportajlarda devam filmi için çok heyecanlı olduğunu belirtmişti.)

Lionsgate Catching Fire’ın yönetmenliği için üç ismi düşündüğünü açıkladı: Stüdyonun listesinde David Cronenberg, Alejandro Gonzalez Inarritu ve Alfonso Cuaron bulunuyor. Yönetmenlerin projelerine şöyle bir bakarsak Cuaron dışında hiçbirinin müsait olmadığını söylemek mümkün. Cronenberg “As She Climbed Across the Table”ın ve Inarritu “Flim-Flam Man”in hazırlıklarını yürütüyor. Ayrıca bu iki yönetmenin Catching Fire gibi bir blockbusterı yönetmek isteyeceklerine pek inanmıyorum. Dolayısıyla stüdyo yakın zamanda başka bir listeyle tekrar karşımıza çıkabilir.

Filmin çekimleri sonbaharda başlayacak ve ocağa kadar bitirilmeye çalışılacak. Çünkü ocakta Jennifer Lawrence’ın diğer filmi X-Men’in çekimleri başlayacak. Filmin kadrosu aynen korunuyor. Donald Sutherland, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth Catching Fire’da da rol alacaklar. Film 22 Kasım 2013’te vizyona girecek.

Bir cevap yazın