Little Shop of Horrors Yeniden Çekilecek


1960’ta çekilen ve Jack Nicholson’ı meşhur eden Little Shop of Horrors’ın yönetmenliğini Roger Corman üstlenmişti. Bu filmden 26 yıl sonra, yani 1986’da Frank Oz tarafından yeniden çevrimine imza atıldı. Steve Martin, James Belushi, Bill Murray gibi pek çok isim rol almıştı yeniden çevrimde.  Komedi-korku-müzikal-fantastik karışımı bir yapıya sahip bir film Little Shop of Horrors. Roger Corman’ın ellerinden çıkan Little Shop of Horrors’ın üçüncü kere yeniden çevrimi yapılacak. İlk filmde Jonathan Haze’in, yeniden çevrimde Rick Moranis’in hayat verdiği Seymour Krelborn’u genç aktör Joseph Gordon-Levitt oynayacak.

Filmin yapımcılığını Marc Platt, senaristliğini Glee ile ünlenen Roberto Aguirre-Sacasa üstlenecek. Yönetmense henüz belirlenmedi.

Ortalama bir zekaya sahip olan sakar Seymour, Mushnick’in çiçekçi dükkânında çalışır. Boş zamanlarında deneyler yaparken, yeni bir bitki türü geliştirir. Sevgilisi Audrey’e atfen “Audrey Jr.” adını verdiği bu çiçeğin kendisine büyük ün ve servet getireceğini umar. Ama mutasyona uğramış bu bitki, kanla ve insan etiyle beslenmektedir! Üstelik konuşmaktadır da: “Besle beni! Besle beni!”. Şansız Seymour çok geçmeden bitkisini birkaç insanın bedeniyle beslemek durumunda kalır. Fakat bir sure sonra bitki çiçek açtığında, kurbanlarının suratlarının çiçeklerin üstünde belirmeye başladığını fark eder. (Kartonet’ten)