Lovecraft Country Neden İptal Edildi?


HBO’nun, yüksek rating’lere ulaşan ve çok da kötü eleştiriler almayan Lovecraft Country konusundaki kararı, tartışma konusu oldu. Yorumcular farklı nedenler sıralıyor:

Kitap: Matt Ruff’ın kitabı bir seri değildi ve kitaptaki malzeme ilk sezonda tüketildi. HBO’nun dizilerinden en az 3-4 sezon yüksek performans beklediği düşünüldüğünde devam etmemesi buna bağlandı.

İkinci Sezon Taslağı: Yapımcı Misha Green’in, kanala ikinci sezonun taslağını sunduğu biliniyor. İptal kararından sonra Green’in paylaştığı ayrıntılardan yeni sezonun tüm ABD’nin faşizme meyletmesini ve bölünmesini anlatacağını anlıyoruz. Bu taslak HBO gibi özgürlükçülüğüyle bilinen bir kanala bile fazla gelmiş olabilir.

https://twitter.com/MishaGreen/status/1411123731653566466

Karakterler: (DİKKAT SPOILER) Serinin önemli iki karakterinin ölümü ve yerine konulabilecek yeni karakterlerin çok eğreti durabilecek olması da kanal için önemli bir sorun gibi görünüyordu. Ancak dizinin konusunda önemli yer tutan büyüler devreye sokularak bu sorun çözülebilirdi.

Yüksek Maliyet: Hem dönem dizisi olması, hem de doğaüstü olayların efektleri yüksek maliyetlere ulaşıyordu. Bu daha önce HBO’yu durduran bir etken olmadı ancak pandemi nedeniyle oluşan ekonomik koşulların kanalları zorladığı da biliniyor.

Geri Dönüş Olacak mı?: Serinin Emmy’lerde yüksek sayıda ödül alması olası… Bu tip öyküleri seven Netflix veya Amazon’un devreye girmesi sürpriz olmaz.


Leave a Reply