Margot Robbie’nin Projeleri

Martin Scorsese’nin filmi The Wolf of Wall Street‘ten sonra haklı olarak yükselişe geçen, bu yıl üç filmde karşımıza çıkan, eleştirmenler nezdinde dibi boylayan Suicide Squad enkazından olumlu eleştirilerle kurtulan yetenekli aktris Margot Robbie’nin arka arkaya açıkladığı projelerini derleyelim istedik. Bakalım son zamanların en heyecanlandıran aktrislerinden Robbie’yi başka hangi filmlerde ve rollerde izleyeceğiz.

HARLEY QUEEN FİLMİ: Suicide Squad vizyona çıkmadan önce WB, Harley Queen’in merkezde olacağı bir film çektireceğini açıklayarak bu karakterin hayranlarını sevindirmişti. Açıklamalara göre filmin merkezinde Queen olacak, ona DC evreninin diğer kadın karakterleri eşlik edecekler. Ama hangi karakterlerin bu solo filmde yer alacağı şu an için belli değil. Projeyi kimin yazacağı, yöneteceği de bilinmiyor. 2020’den önce gösterime girip girmeyeceği de meçhul. Kısacası proje henüz emekleme aşamasında. DC’nin kötü siciline rağmen heyecanlandıran bir proje. Dileriz diğer DC filmleriyle aynı kaderi paylaşmayıp iyi bir film olur.

margot_robbie_harley_quinn_suicide_squad-wide

SUICIDE SQUAD 2: Evet, ilk film vizyona girmeden önce epey kötü eleştiriler almış, vizyona girdiğinde film daha da batmıştı. Fakat filmin gişede ağustos rekorlarını kırması -rakibi Guardians of the Galaxy filminin açılış hasılatını geride bırakmıştı- ile ikinci film garantilendi diyebilirim. WB henüz resmi açıklamayı yapmadı ama bu hasılattan (300 milyon doları geride bıraktı) sonra seriyi devam ettirecektir. Dolayısıyla Robbie’yi Harley Queen solo filminden önce (ya da sonra) bu rolde tekrar göreceğiz. Tabii ki resmi açıklama yapılmadığından henüz filmle ilgili hiçbir bilgimiz yok. Bakalım intikam timinin bu defa ki düşmanı kim olacak.

GOODBYE CHRISTOPHER ROBIN: Fox stüdyosunun yapımcılığını üstlendiği Goodbye Christopher Robin (filmin adı değişebilir) çocukluğumuzun en tatlı kahramanlarından Winnie the Pooh‘un yaratıcısı A.A. Milne’ı merkeze koyup oğlu Christopher Robin’le ve eşi Daphne Milne ile ilişkilerine ve oğlundan esinlenerek Winnie the Pooh‘u yaratmasına odaklanacak. Bu aile filminin başrolleri daha önce About Time‘da rol alan Domhnall Gleeson ve Robbie ikilisine teslim edildi. Robbie, Suite Française‘dan kısa bir süre sonra ikinci kez yönetmen Simon Curtis’le çalışmış olacak. Filmde İngiliz aktris Kelly Macdonald’ın da oynayacağını belirteyim. Çekimlere ne zaman başlanacağı açıklanmadı. Oyuncu kadrosundan ötürü heyecanlandıran bu filmde dileriz Robbie sıradan bir rolde karşımıza çıkmaz.

margot_robbie

TERMINAL: Vaughn Stein’ın yazdığı bu gerilim filmi bir ay gibi kısa bir sürede çekildi. 2017’de vizyona girecek filmin başrollerinde Robbie, Simon Pegg, Max Irons, Mike Myers ve Robbie ile birlikte The Wolf of Wall Street‘te oynayan Katarina Cas yer aldılar. Robbie filmin yapımcılığını da üstleniyor. Terminal iki tetikçinin, ölümcül bir hastalığa yakalanmış bir öğretmenin, esrarengiz bir kapıcının ve meraklı bir garsonun kesişen hayatlarını anlatıyor. Küçük bütçeli bu film, Robbie’nin rol aldığı ilk gerilim filmi oldu. Filmin gösterim tarihi henüz açıklanmadı.

LARRIKINS: Chris Miller ve Tim Minchin’in yönettikleri Larrikins animasyon türünde. Seslendirme kadrosuysa epey kaliteli: Robbie, Hugh Jackman, Naomi Watts, Ben Mendelsohn, Rose Byrne, Jackie Weaver ve yönetmen Minchin. Dikkat edilirse oyuncuların hepsi Avustralyalı. DreamWorks’ün hazırlattığı bu animasyon filmi 2018’de vizyona girecek. Film bir kemirgenin evinden kaçtıktan sonra Avustralya çöllerinde maceralara atılmasını konu alıyor. Maceralar müzikal türünde anlatılacak. Animasyonun çekimleri devam ediyor.

BAD MONKEYS: Robbie’nin başrolünü üstleneceği bu film, Matt Ruff’ın aynı adlı romanından uyarlanacak. Şimdilik filmin ne zaman çekilip gösterime çıkarılacağı bilinmiyor. Robbie bu filmde cinayetten tutuklanan Jane adlı karakterde karşımıza çıkacak. Jane gözaltına alındığında polise kötülükle mücadele eden gizli bir örgüt olan Bad Monkeys’e -kötü maymunlar- üye olduğunu, adamı da bu yüzden öldürdüğünü söyleyecek. Ama Jane’in öldürdüğü adam örgütün listesinde olmadığından ve Jane’in açıklamaları gittikçe garipleştiğinden polis, Jane’in yalancı mı, deli mi olduğunu ya da bambaşka bir oyun mu tezgahladığını öğrenmeye çalışacak, olaylar gelişecek. Robbie gene farklı bir rolde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

margot-robbie-photoshoot-for-vogue-magazine-australia-march-2015-03

I, TONYA: Robbie’nin projelerine baktığımızda kurmaca karakterleri de, gerçekte yaşamış kişileri de oynayacağını görüyoruz. I, Tonya adlı filmde de gerçekte yaşamış birisini, buz patencisi Tonya Harding’i oynayacak. Harding yarışma sırasında rakibi Nancy Kerrigan’ın dizine demir bir sopayla vurulunca ve Kerrigan’a saldırılacağını polise haber vermemesi yüzünden yarışmalardan üç yıl men ve beş yüz saatlik kamu hizmeti cezası almış, ayrıca 160 bin dolar tazminata mahkum edilmişti. Filmi Craig Gillespie yönetecek. Çekimlere ne zaman başlanacağı açıklanmadı.

DANGEROUS ODDS: Bu film de gerçeklerden, Marisa Lankester’ın anılarını kaleme aldığı aynı adlı kitabından uyarlanacak. Robbie bu filmde Lankester’ı oynayacak. Lankester at yarışlarında bahisçi olan Ron Sacco’yla çalışmaya başlar. FBI, Sacco ve Lankester’ı dolandırıcılık (illegal yollardan 40 milyon dolar elde ettikleri) şüphesiyle gözaltına alır. Lankester 1987’de Sacco’nun sağ kolu Tony ile birlikte kumarın yasal olduğu Dominik Cumhuriyeti’ne taşınır. Lankester burada hem manken, hem önemli bir kumarbaz, hem de anne olur. Bir süre sonra burada tecavüze uğrayan Lankester çareyi buradan Zürih’e kaçmakta bulur. İki kez hapse giren Lankester halen Zürih’te yaşıyor. Kitabında illegal yollardan nasıl para kazanıldığını anlatıyor. Filmin yönetmeni henüz belirlenmedi. Dolayısıyla çekim tarihi de bilinmiyor.

QUEEN OF THE AIR: Gene gerçeklerden uyarlanacak bir film. Bu kez Alman trapez sanatçısı Lillian Leitzel’in hayatı anlatılacak. Leitzel 1920’lerde yaşamış, hayatını trapez üzerinde gösteriler yaparak idame ettirmişti. Leitzel, Kopenhag’taki gösterisi sırasında düşmüş ve bu kaza sonucunda ölmüştü. Film sadece Leitzel’in ölümüne değil, Alfredo Codona ile ilişkisine de odaklanacak. Codona, Leitzel’in ölümünden altı yıl sonra intihar etmişti. Film aynı adlı kitaptan uyarlanacak. Yönetmen ise henüz belirlenmedi. Robbie’yi trapez sanatçısı rolünde izlemek şüphesiz keyifli olacak.

Özetle izlemekten keyif aldığımız yetenekli aktris Robbie’yi önümüzdeki yıllarda trapez sanatçısı, dolandırıcı, bir örgüte bağlı olduğunu iddia eden bir katil, bir yazarın eşi ve eğlenceli Harley Quinn rollerinde izleyeceğiz, bir animasyonda sesini duyacağız. Bakalım Robbie bu filmlerle başarısını devam ettirebilecek mi.

Yorumlar

Bir cevap yazın