Martin Scorsese Fırtınalı Aşkın Peşinde

Bir çok yönetmen dönem filmlerine dikkatli yaklaşır. Yönetmenler tarihi filmlerde iki kat daha fazla çalışır, ayrıntılara daha fazla dikkat etmek zorundadırlar. Ne kadar çaba gösterirlerse göstersinler IMDB’nin Goofs bölümü “O devirde öyle radyo yoktu, o avize daha o dönem kullanılmıyordu” gibi yorumlarla dolar. İnsanların kafalarındaki tarih algısı farklı olduğu, yaşananları farklı yorumladıkları için filminiz tartışılır.

Bu zorlukları çok sık yaşayan ancak dönem filmlerinden vazgeçmeyen yönetmenlerin en başında Martin Scorsese geliyor. Scorsese, Aviator ve Gangs of New York gibi filmlerle büyük sıkıntılar yaşamasına rağmen yine bir dönem filminin peşinde…

Hollywood’un en cafcaflı döneminin en fırtınalı aşkı Elizabeth Taylor-Richard Burton ilişkisi Scorsese’nin sıraya aldığı filmler arasına girdi. Sam Kashner ve Nancy Schoenberger’in “Furious Love” isimli romanının haklarını satın alan Paramount, filmi Scorsese ile şekillendiriyor. Ünlü yönetmenin zaman bulur bulmaz filme başlaması bekleniyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın