Martin Scorsese’nin Sıradaki Projesi Belli Oldu


Epey projesi olan Martin Scorsese’nin önümüzdeki yıl bu projelerden hangisinin çekimlerine başlayacağı kesinleşmemişti. Scorsese iki projesiyle diğerlerinden daha fazla ilgileniyor şu sıralar. Bunlar Silence ve Sinatra. Daniel Day-Lewis, şu sıralar Lincoln filminin çekimleriyle meşgul olduğundan Scorsese, Silence’ın çekimlerine başlayamıyor. Ayrıca Sinatra rolü için de Leonardo DiCaprio’yu istediğinden ve DiCaprio’nun gelecek seneki takvimi dolduğundan Sinatra’ya da başlayamayacak gibi görünüyor. Hemen belirtelim ki DiCaprio da Frank Sinatra’yı canlandırmayı çok istiyor. Dolayısıyla ikilinin beşinci ortaklıkları Sinatra olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Scorsese’nin Jo Nesbo’nun The Snowman romanının haklarını satın aldığı ve seneye bu projeye başlayacağı haberleri çıkmıştı. The Snowman’in yönetmeni Scorsese olacak ama film seneye çekilmeyecek.

Scorsese gelecek sene The Irishman’i çekmeyi planlıyor. Bir kaç yıl önce Scorsese’nin Robert De Niro’yla tekrar bir gangster filminde çalışacağı haberleri çıkmış, bizler de epey heyecanlanmıştık. Daha sonra Scorsese kadroya hemen Al Pacino, Harvey Keitel ve Joe Pesci’yi dahil ederek daha da heyecanlanmamıza neden olmuştu. Ama bu haberlerin devamı gelmemişti. Scorsese bu projesini unutmuşa benzemiyor. Seneye bu projesinin çekimlerine başlamak niyetinde ama her zaman olduğu gibi yüzde yüz kesin değil.

Film, Charles Brandt’ın “I Heard You Paint Houses” adlı suç romanından uyarlanacak. Kitap, Frank “Irishman” Sheeran adlı tetikçinin hayatını konu alıyordu. De Niro işte bu tetikçi Frank Sheeran’ı canlandıracak. Diğer oyuncuların rolleriyse açıklanmadı. De Niro ile Scorsese en son 1995 yılında Casino filminde çalışmışlardı.


Leave a Reply