Marvel Projelerinden Son Haberler


Dün ve dün gece Twitter hesabımızdan Marvel’ın uyarlamalarıyla ilgili önemli kadro haberlerini duyurmuştuk. Takip edemeyen okurlarımız için buradan da aktaralım. Marvel, Doktor Strange rolü için Benedict Cumberbatch’i sonunda ikna edebildi. Geçtiğimiz aydan beri devam eden görüşmelerden sonra aktör sözleşmeyi imzaladı. Yönetmen Scott Derickson çekimlere 2015’te başlayacak.
benedict-cumberbatchv3
Marvel cephesinden gelen diğer haberdeyse X-Men’in spin-off’ı olan “Deadpool”un başrolü için Ryan Reynolds’la anlaşıldığı belirtiliyor. Bu da sürpriz bir gelişme sayılmaz. Zira Reynolds yıllardır solo filmde bu karaktere ikinci kez hayat vermek istiyordu. Tim Miller filminin çekimlerine martta başlayacak. Yakın zamanda filmin oyuncu kadrosuyla ilgili haberler basına yansıyacaktır.

Son haberimizse Marvel’ın Netflix’te yayınlatacağı dizileriyle alakalı. Marvel ile Netflix’in planlarına göre “Daredevil”, “Jessica Jones”, “Luke Cage” ve “Iron Fist” dizilerinin her birisinin 13 bölümlük tek sezonları çekilecek. Bu diziler tamamlandığında bu dört karakter gene 13 bölümlük, tek sezonluk bir dizide bir araya gelecekler. “Avengers” gibi… Marvel şu sıralar bu dizilerinin de oyuncu kadrosuyla meşgul durumda. Gelen haberlere göre Jessica Jones’a Krysten Ritter hayat verecek. Onun eşi Luke Cage’i ise Mike Colter canlandırabilir. Luke’u önce “Jessica Jones” dizisinde göreceğimizi de belirtelim.