Mary Queen of Scots’a Aranan Yönetmen Bulundu

Elizabeth, The Tudors gibi tarihi dramaları kaleme alan usta senarist Michael Hirst’in senaryosunu yazdığı yeni tarihi draması Mary Queen of Scots’tan daha önce bahsetmiştik. İskoçya’nın 16.yüzyıldaki kraliçelerinden Mary’nin hayatına...

Elizabeth, The Tudors gibi tarihi dramaları kaleme alan usta senarist Michael Hirst’in senaryosunu yazdığı yeni tarihi draması Mary Queen of Scots’tan daha önce bahsetmiştik.

İskoçya’nın 16.yüzyıldaki kraliçelerinden Mary’nin hayatına odaklanacak filmin başrol oyuncusu geçtiğimiz sene belirlenmişti. Filmin başrolünü 19 yaşındaki Saoirse Ronan üstlenecek. Henüz diğer oyuncuları belli olmayan bu filmin yönetmeni de bu haftaya kadar belli değildi.

Working Title stüdyosu filmi yönetmesi için Danimarkalı yönetmen Susanne Bier ile iletişime geçti. Bu sene Love Is All You Need filmiyle karşımıza çıkan, Jennifer Lawrence-Bradley Cooper’lı Serena’yı gösterime hazır hale getiren Bier’in bu teklifi kabul edip etmeyeceğini önümüzdeki haftalarda öğrenebileceğiz.

susanne bier

Mary Queen of Scots’ın çekimlerine gelecek sene başlanacak. Bier’in önündeki diğer projeyse Jennifer Lawrence’ın yapımcılığını ve başrolünü üstleneceği Rules of Inheritance.

kategori:
haber

ilgili