Matt Stone ve Trey Parker EGOT Peşinde


30 Rock’ı seyredenler bilir. Dizinin karakterlerinden Tracey Jordan, kendisine EGOT hedefi koymuş ve bunun için bir bölüm boyunca çalışmıştı. EGOT, yani Emmy, Grammy, Oscar ve Tony ödüllerinin hepsini kazanmayı hedefliyorlar mı bilinmez.

Ama çok ilginç bir ikili bu yolda hızla ilerliyor. Southpark’ın yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone bu diziyle bir sürü Emmy kazandılar. Geçtiğimiz yıl Broadway’de sahneye koydukları “The Book of Mormon”la Tony ödülünü de kazandılar. Bu oyunun soundtrack’iyle Grammy kazanmaya da çok yakınlar. Geriye sadece oscar kalıyor gibi…

Daha önce Baseketball ve Team America gibi pek Oscar’a yakın durmayan filmlere imza atan ikili The Book Of Mormon’u filme uyarlamak için çalışmalara başladı. Filmin en iyi film kategorisinde Oscar kazanma ihtimali pek bulunmasa da sözleri Parker ve Stone tarafından yazılan şarkılarının Oscar’a aday olma ihtimali yüksek. Kısacası Matt Stone ve Trey Parker gelecek yıl EGOT’u kazanan seçkin bir kulübün içine girmeye olmaya bir hayli yakınlar.


Leave a Reply