Mia Wasikowska Carol’dan Ayrılınca Rolü Rooney Mara Kaptı

Mia Wasikowska Carol’dan Ayrılınca Rolü Rooney Mara Kaptı

1950’lerin New York’unda kıt kanaat yaşayan Therese ve eşiyle sorunları olan zengin Carol arasındaki aşka odaklanan Patricia Highsmith imzalı Carol bir buçuk senedir peliküle aktarılmaya çalışılıyor.

Therese ve Carol rolleri için yapımcılar 2012’nin Mayıs ayında Mia Wasikowska ve Cate Blanchett ile anlaşmışlardı. Filmi ise o zamanki planlara göre John Crowley yönetecekti. Tam bir sene sonra bu mayıs ayında Crowley filmi yönetmekten vazgeçmiş; onun yerini Todd Haynes almıştı. Bu yönetmen değişikliğinden üç ay sonra başrol oyuncusu Mia Wasikowska kadrodan ayrıldı.

Yoğun bir dönem geçiren Wasikowska aynı nedenle, yani çekim takvimi uygun olmadığı için Olivier Assayas’ın şu sıralar çekimleri devam eden Sils Maria filminin kadrosunda da ayrılmıştı. Wasikowska, David Cronenberg’in yönettiği Maps to the Stars için Sils Maria’dan, Sophie Barthes’in yöneteceği Madame Bovary için Carol’dan ayrıldı kısacası.

Wasikowska’nın rolü ise Rooney Mara’ya paslandı. Mara kariyerinde ilk kez lezbiyen bir karakteri canlandıracak. Filmin çekimlerine sonbaharda başlanacak.

mia waikowska rooney mara


Leave a Reply