Michael Fassbender’den Frank Sinatra Olur (mu?)


Michael Fassbender son iki yılın en çok rağbet gören aktörü. Ardı ardına çektiği filmlerle her alanda yetenekli olduğunu kanıtlayan aktörün nete düşen bir video sayesinde şarkı söyleme yeteneğinin de olduğunu öğrendik. Çıktığı bazı programlarda kısa bir süre şarkılar söyleyen aktörün Frank Sinatra rolünü oynaması gerektiği dile getirilmeye başlandı bile.

Martin Scorsese, Frank Sinatra’nın hayatını anlatacağı Sinatra adlı filmi için senaryoyu tekrar yazdırtırken finansman da aramaya devam ediyor. Filmin ne zaman çekileceği henüz açıklanmadı. Scorsese’ye kalsa çekimler bu sene başlayacaktı, ama finansman sorunundan ötürü çekimler ertelendi. Scorsese Sinatra rolü için her zamanki gibi Leonardo DiCaprio’yu düşünüyor. Çekimler bu sene başlamış olsaydı Sinatra’yı DiCaprio kotaracaktı.

Şimdi Fassbender’in şarkı söyleme yeteneği de ortaya çıkmışken Scorsese’nin rolü DiCaprio’dan alıp Fassbender’e teslim edip etmeyeceği tartışılmaya başlandı. Bu videoyu izlemeden önce de rolün Fassbender’e teslim edilmesinin DiCaprio’ya teslim edilmesinden daha iyi sonuçlar doğuracağını söylerdim. Bu videoyu izledikten sonraysa rolün DiCaprio’ya kesinlikle teslim edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. DiCaprio’dan bir Frank Sinatra çıkmayacağı aşikâr. Videonun 1:34 dakikasından itibaren Fassbender’in, Sinatra’nın “Summer Wind”ini söylediğini belirtelim.


Leave a Reply