Michael Winterbottom Yorulmuyor!

winterbottom.jpg

Michael Winterbottom bir yandan Naomi Klein’ın “The Shock Doctrine” isimli küresellik karşıtı kitabının belgeselini çekerken, diğer yandan yeni projelerinin de hazırlıklarını sürdürüyor.

Winterbottom’ın bir sonraki filmi Jim Thompson’ın gerilim romanı “The Killer Inside Me”yi sinemaya aktarmak olacak. Filmde Casey Affleck, Jessica Alba, Kate Hudson ve Bill Pullman rol alıyor.

Winterbottom tüm bunlara ek olarak İngiltere’nin sanat kanalı Channel 4 için “Seven Days” isimli bir mini dizi için hazırlıklarını tamamladı. Yapım, uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle tutuklanan bir adamın ailesiyle olan ilişkisini beyaz perdeye aktaracak.

Yorulmadan tüm projelere saldıran yönetmenimizin bir sonraki eseri Martin Amis’in “London Fields” isimli cinayet romanını sinemaya uyarlamak olacak.

Şu anda Winterbottom’ın masasındaki son proje ise “Murder in Samarkand” isimli bir eser. Film, Birleşik Krallık’ın eski Özbekistan Büyükelçisi Craig Murray’in anılarını anlatacak. Filmde Murray’i Steve Coogan canlandıracak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın