Modern Don Kişot, Johnny Depp’in Bedeninde Hayat Bulacak


Modern Sherlock Holmes (“Elemantary”, “Sherlock” ), modern Don Juan (“Don Jon’s Addiction”) ve şimdi de modern Don Kişot. Bu projeye değinmeden önce bir geçmişe gidelim. Terry Gilliam on sene önce Don Kişot’u perdeye taşımaya yeltendi. Başrolü Depp’e teslim etti, çekimler başladı ama kısa bir süre sonra sorunlar ortaya çıktı ve set toplanıp proje rafa kaldırıldı.

Sonra tekrar çekimler başladı, tekrar sorunlar ortaya çıktı. Bir kaç sene sonra Gilliam filmi Depp’le beraber çekmeye yeltenmiş, gene şeytanın bacağını kıramamıştı. Gilliam vazgeçmedi ve 2011’de çekimlere Depp’siz, Ewan McGregor ve Robert Duvall’lı kadroyla çekimlere başlamış, bir kaç gün sonra set tekrar toplanmıştı. Gilliam Gece Gündüz’e verdiği röportajda bir gün bu filmi çekeceğine inandığını söylemişti, ama favori aktörü olmadan çekecek anlaşılan.

Johnny Depp, Gilliam’dan umudu kesmiş olacak ki Disney’in Don Kişot uyarlamasının hem başrolünü, hem de yapımcılığını üstlenmeye karar verdi. Filmin senaryosunu “High Fidelity”i kaleme alan Steve Pink ile Jeff Morris yazacaklar. Bu proje ile ilgili gelen bilgiler bu kadar. Yönetmen henüz belirlenmedi.


Leave a Reply