Murat Şeker’le Sinema, Futbol ve Fenerbahçe Üzerine…

Türkiye’de insanların günlük hayatlarında yaşadıkları, yönetmenlerin sinema görüşlerini, sinemaya aktardıklarını daha az etkiler. Gazetelerin, TV’lerin yazdıkları-gösterdikleri, yani güncel olanın sinemaya aktarılması biraz uzun sürer. Ülkede sinema yapmanın zorlukları, uzun senaryo süreçleri bu durumu etkileyen faktörler arasında sayılabilir. Bazı yönetmenler ise halkın gündeminden özellikle kaçmak, kendi sinemalarını halktan etkilenmeden yapmak için çaba gösterirler.

Murat Şeker, sinemamızda halkın gündemini, sevgisini, üzüntüsünü, yaşam tarzını daha yakından izleyen, filme aktaran bir yönetmen. Bunu ustalıkla yaptığı, popüler ile populizm arasındaki çizgiyi iyi çizdiği için “samimi” filmler çeken bir sinemacı. Kendisine mikrofon uzattığımızda yine tüm samimiyetiyle 3 Temmuz’dan beri halkın gündemini daha çok ilgilendirmeye başlayan futbolu ve Fenerbahçe’yi değerlendirdi.

Röportajı gerçekleştiren Ali Ersin Kelleci, çekip-kurgulayan Emre Çakmak, Sinan Demir, Evren Topaloğlu’na sonsuz teşekkürlerimizle…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın