N.W.Refn’in Yeni Filmi Gerilim Olacak: I Walk With The Dead

N.W.Refn’in Yeni Filmi Gerilim Olacak: I Walk With The Dead

Nicolas Winding Refn şu sıralar Tayland’ın Bangkok şehrinde “Only God Forgives”ın çekimlerine devam ediyor. Bir kaç ay içinde çekimlerini bitirmeyi planlayan Refn yeni filminin “I Walk With The Dead” olacağını açıkladı. ‘Seks gerilimi’ olarak tanımlanan I Walk With The Dead’te Refn, Drive’da çalıştığı Carey Mulligan’la çalışacak. Çekimlerin ne zaman yapılacağı belli değil ama Refn bu senenin sonlarına doğru çekimlere başlamak istiyor. Film 2014 yılında vizyona girecek.

Refn, yaptığı açıklamada I Walk With The Dead’in bütçesi üzerinde görüşmelerin sürdüğünü, finansmanın henüz hazır olmadığını belirtti. “Bir film fiyatına iki film (“Only God Forgives” ve “I Walk With The Dead”) yapacağız” diyerek büyük bir bütçeye ihtiyacı olmadığını belirtti. “Only God Forgives” için sadece 3,5 milyon dolar ayrılmış. Yönetmen, “I Walk With The Dead”in çekim mekanı olarak Los Angeles ve Tokyo’yu düşünüyormuş ama henüz bunun üzerinde bir karara varamamış. I Walk With The Dead’ten sonra ise Ryan Gosling ile beraber Logan’s Run’ın yeniden çevrimine imza atacak. Çekmeyi çok istediği Wonder Woman’ın durumunun ise belirsizliğini koruduğunu söylemek mümkün. Stüdyonun bu filmi Refn’e çektirip çektirmeyeceği henüz belli değil.

Yönetmen Bangkok ve buradaki faaliyetleri için de şunları söyledi: “Bu şehri çok seviyorum. Bazen kendimi “Blade Runner”ın setindeyim gibi hissediyorum. Her gün buranın yemeklerinden yiyor, bir çok oyuncak, film posteri, robot satın alıyorum. Dün iki adet orijinal “Godzilla” posteri satın aldım.” Yönetmen, Bangkok’ta dolaşırken bu şehirden etkilendiğini ve şehrin “Only God Forgives”ın bazı sahneleri için kendisine fikir verdiğini belirtti.