Netflix Türkiye’den Öneriler


6 Ocak itibariyle Netflix artık Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Şimdilik Türkçe altyazı eklenen film ve dizi sayısı çok değil (toplam 16 tane içeriğin Türkçe altyazısı var) ama bu sayının giderek artacağından eminiz. Diğer tüm içeriklerde ise İngilizce altyazı mevcut. Diyelim ki Netflix’e üye oldunuz ama hangi filmi izleyeceğinize bir türlü karar veremiyorsunuz. On filmlik bir öneri listesi ister miydiniz? Buyrun öyleyse:

Beasts of No Nation
Netflix’in özgün yapımlarından olan Beasts of No Nation’ın yönetmeni, Jane Eyre ve True Detective’in ilk sezonundan tanıyıp sevdiğimiz Cary Joji Fukunaga. Başrollerde ise ilk rolüyle harikalar yaratan küçük Abraham Attah ve deneyimli oyuncu Idris Elba var. Film eleştirmen ve seyirci nezdinde karışık yorumlar alsa da kesinlikle şans vermeye değer, üstelik tam da izlenmesi gereken platformda kavuşmuşken.

Süre: 137 dk.
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Manhattan Romance
Tom O’Brien’ın yönettiği ve başrolünde olduğu Manhattan Romance, ilişkiler üzerine bir belgesel çekmekte olan Danny’nin kendi özel hayatında girdiği çıkmazlara odaklanan bir romantik drama. Son yılların öne çıkan kadın oyuncularından Katherine Waterston, Danny’nin âşık olmaya başladığı en yakın arkadaşını canlandırıyor.

Süre: 97 dk.
Altyazı: Türkçe, İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

In Your Eyes
Senaryosunu Joss Whedon’un yazdığı 2014 yapımı bu film, Türkiye’de vizyona girmediği ve DVD’si de çıkmadığı için genelde gözden kaçtı. Yönetmen koltuğunda Brin Hill’in oturduğu filmin başrollerinde ise Zoe Kazan ve Michael Stahl-David var. Birbirleriyle telepatik bir bağ kuran ve zaman geçtikçe aralarında aşk filizlenen bir ikilinin, soyut ve somut çeşitli engelleri aşmaya çalışmalarını anlatıyor.

Süre: 105 dk.
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Mission Blue
Yapımcılığını bizzat Netflix’in üstlendiği “Mission Blue”, okyanusları tehdit eden fazla balık nüfusu ve zehirli atıklarla mücadele eden Sylvia Earle adlı bir okyanusbilimci üzerine ufuk açıcı bir belgesel.

Süre: 94 dk.
Altyazı: Türkçe, İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

The Ridiculous Six
Adam Sandler komedilerinin kalitesi sıklıkla yerlerde oluyor fakat Netflix’in bu kadar güvendiği ve filmle ilgili görsellerin biraz olsun umut vaat ettiğini düşünürsek, bir şans vermek gerek diyebiliriz. Ayrıca The Ridiculous Six, Netflix’in en çok izlenen özgün yapımı olmuş, bunu da belirtelim.

Süre: 119 dk.
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

The One I Love
İkili ilişkiler üzerine tuhaf, yer yer matrak, yer yerse son derece gergin bir film izlemek istiyorsanız “The One I Love”a bir şans verin.

Süre: 91 dk.
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Iris
Meşhur moda ikonu Iris Apfel’e odaklanan, 50’lerden beri belgesel yönetmenliği yapan Albert Harry Maysles’ın çektiği “Iris”i de Netflix’ten izlemeniz mümkün.

Süre: 79 dk.
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Aloha
Bir değişiklik yapıp bir de kötü film önerelim mi? Cameron Crowe’un en zayıf işi olarak kabul edilen “Aloha”, yetenekli oyuncu kadrosuna rağmen ne seyirci ne de eleştirmenler nezdinde geçer not alamadı. Fakat bu kadar yerilen bu filmi kendi gözlerinizle değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Süre: 104 dk.
Altyazı: Türkçe, İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Black Mirror
Sanırım Black Mirror’ı anlatmaya gerek yok. Hâlâ izlemediyseniz ya da izlemediğiniz bölümleri varsa Netflix bu eksikleri kapatmak için güzel bir fırsat olabilir.

Süre: 7 bölüm
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.

Master of None
Parks and Recreation’da Tom Haverford’u oynayan komedyen ve oyuncu Aziz Ansari’nin oluşturduğu bu komedi dizisi, Netflix’te en çok izlenen dizilerden biri oldu. İlişkiler ve hayat üzerine dürüst, samimi ve tabii ki hayli komik bakışlar atan, kaliteli bir yapım.

Süre: 10 bölüm
Altyazı: İngilizce

İzlemek için TIKLAYIN.