Nicolas Winding Refn’in Alternatifi Bol

Drive ile bir kez daha eleştirmenleri etkilemeyi başaran Nicolas Winding Refn, film dünyasının en gözde yönetmenlerinden biri haline geldi. Şu sıralarda Refn ile ilgili haberler sinema sitelerinin en rağbet ettiği konuların başında geliyor. Son 6 aydaki söylentileri özetlersek Refn’in şu projelerde ismi geçiyor:

Logan’s Run: Ryan Gosling ile birlikte kült bilimkurgu Logan’s Run’ın tekrar filmini çekmeyi planlıyor.

Only God Forgives: Çekime en yakın proje bu… Yine Ryan Gosling’le çalışacak olan Refn, filmi “dini konuları da ele alan bir aksiyon filmi” olarak tanımlıyor. Film Bangkok’ta çekilecek. Kristin Scott Thomas’ın da rol alacağı filmin başrollerinde ise taylandı oyuncular Vithaya Pansringarm ve Yaya Ying olacak.

I Walk With The Dead: Refn’in Carey Mulligan’la bir kez daha çalışacağı film Miami’de geçiyor. Filmin Drive gibi kara-film öğeleri taşıyacağı söyleniyor.

Yazılmakta Olan Albert Brooks Filmi: Refn, Ryan Gosling’le birlikte Albert Brooks’tan bir senaryo beklediklerini de belirtiyor. Ancak beklemekten biraz sıkılmış durumda… Vurgusunu kaybetmesin diye türkçeye çevirmeden ingilizce sözleriyle aktarırsak Refn, Brooks’un hızını şöyle tanımlıyor: “He’s taking an awfully long fucking time!”

Yorum Gönderin