Onaylanan Devam Filmleri


“Guardians of Galaxy” henüz gösterime girmedi. Dolayısıyla gişede nasıl bir hasılata imza atacağı bilinmiyor. Gene de “Guardians of Galaxy”nin devam filmi onaylandı. İkinci film, 28 Temmuz 2017’de gösterime girecek. İlk filmi yazıp yöneten James Gunn bu filmi de yazıp yönetecek; kadro korunacak. Filmin çekimlerine 2015’in sonlarına doğru başlanması planlanıyor. guardians-of-the-galaxy-rocket-racoon
Gelen diğer devam haberi ise Robert Rodriguez cephesinden. Rodriguez, Frank Miller’la birlikte yönettiği “Sin City” serisine üçüncü filmle devam edileceğini duyurdu. İkili bu filmi de beraber yönetecekler. Bakalım bu filmi de dokuz sene bekleyecek miyiz?
“Godzilla”nın elde ettiği gişe başarısından sonra devamının çekileceği açıklanmıştı. Ama devamı yakın bir zamanda gösterime girmeyecek. Çünkü Gareth Edwards önce Star Wars filmini çekecek. Bu film gösterime girdikten sonra “Godzilla 2” çekilecek. Yani 2017-18’den önce gösterime girmesi zor. İkinci filmde Rodan (büyük yaratık), Mothra (ejderha gibi bir yaratık), Ghidorah ve Godzilla adlı dört yaratığın merkezde olup dövüştürüleceği gelen bilgiler arasında.
Marvel’ın “Iron Man 4” filmini düşündüğünü biliyorduk. Gelen son haberde Robert Downey Jr. ile görüşülmeye başlandığı belirtiliyor. Serinin dördüncü filmi ilerleyen yıllarda çekilebilir.
“Godzilla” perdeye dönüp para kazandırır da “King Kong” geride mi kalır? Ne yazık ki bu dev hayvancağız da uykusundan uyandırılıp karşımıza getirilecek. “Skull Island” adı verilen bu film, 4 Kasım 2016’da gösterime girecek.