Özcan Alper’den “Gelecek Uzun Sürer”

 ozcan-alper-kamera-arkasi.jpg

2008in sonunda gösterime giren “Sonbahar” yalın anlatımıyla hepimizi etkilemişti. En iyi filmden yönetmene, müzik ve kurguya kadar birçok ödül de alan filmin yönetmeni Özcan Alper’i biz de bu sayede yakından takip etmeye başlamıştık. Kendisi şimdi yeni projesinin çekimlerine hazırlanıyor…

“Gelecek Uzun Sürer” adındaki yeni filmin senaryosu, ilk filminde olduğu gibi yine Özcan Alper’e ait. Çekimlerine eylül ayının ortalarında başlanması planlanan film, merkezine yine toplumsal hafızamızı alıyor. Toplumsal acılara ve olaylara ağıtlarla bir bakış açısı gözetilecek olan filmde, ortak belleğimiz sosyal antropolog bir kadın karakter üzerinden anlatılacak.

Filmin yapımını üstlenen ise; 2009 yılında kurulmuş olan NarFilm. Kendi filmlerinin yapımcılığını üstlenmek zorunda kalan yönetmenlere yapım ortağı olmayı hedefleyen şirket, ilk filmlere ve yerli-yabancı sanat yapımlarının da salonlarda yer bulmasına destek olmayı istiyor. (bkz: NarFilm) “Gelecek Uzun Sürer” için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Tarafından destekleme kararı da çıkmış ama bunun yanında filme kaynak arayışları devam ediyor. Oyuncu kadrosundaysa kesinleşen bir isim henüz yok.

Özcan Alper’in bu yeni filminin hazırlıklarını Bakınız olarak yakından takip etmeye devam edeceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın