Paul Greengrass, Aaron Sorkin’in Senaryosunu Çekebilir


Sonbaharda karşımıza Tom Hanks’li Captain Philips filmiyle çıkmaya hazırlanan Paul Greengrass yıllardır Martin Luther King’i anlatan Memphis’i çekmeye çalışıyor. Bu filmle ilgili yaptığımız son haberde King’i Forest Whitaker’ın canlandıracağını belirtmiştik. Gelen yeni habere göre Greengrass Memphis’ten önce başka bir filmi kotarabilir.

The Trial of the Chicago 7

Usta senarist Aaron Sorkin’in kaleme aldığı The Trial of the Chicago 7 filminin yönetmenliği için Greengrass ile görüşmelere başlandı. Sorkin’in bu filmi daha önce Steven Spielberg’e teklif edilmiş, Spielberg de teklifi kabul etmişti. Will Smith, Philip Seymour Hoffman, Sacha Baron Cohen, Heath Ledger ve Kevin Spacey ile iletişime geçilmişti. Spielberg projeden elini çekince projeyle Ben Stiller ilgilenmiş, ama sonrası gelmemişti.

DreamWorks’ün yapımını üstleneceği filmde yıldız isimlere yer verilmeyeceği açıklandı. Bütçesi de 20-30 milyon dolar arasında olacak. Film 1968 yılında Vietnam Savaşı’nı protesto eden sekiz göstericinin tutuklanıp mahkemeye sevkedilmeleri sürecini anlatacak. Bu sekiz göstericiden sadece birisi tutuklanmıştır.


Leave a Reply