Penn ve DiCaprio, Inarritu’nun Yeni Filminde Oynayacaklar


Leonardo DiCaprio proje üstüne proje açıklıyor ama takvimi de doluyor yavaşla. Bu projelerin vizyon tarihlerinin 2013 olduğunu düşünürsek bu kadar projeyi ne ara çekecek merak ediyoruz doğrusu. Son zamanlarda rol alacağını açıkladığı filmlere bir bakalım öncelikle: Django Unchained (çiftlik sahibi olan şeytani Calvin rolünde ), Creed of Violence (kesinleşmiş değil), Satori (suikastçi rolünde), The Devil in the White City (kurbanlarını yiyen seri katil rolünde), The Imitation Game (dahi bir matematikçi rolünde), The Wolf of Wall Street (borsacı rolünde), The Infiltrator, The Gambler (kesinleşmiş değil, kumarbaz rolünde). Bu kadar projenin başrollerini üstlenmesine rağmen DiCaprio kendisine gelen tekliflere evet demeye devam ediyor. Lakin bundan rahatsız değiliz.

Sean Penn cephesine dönersek… Aktör şu sıralar Gangster Squad’ın çekimlerini sürdürüyor ve kariyerinde ilk kez mafya babası rolünü oynuyor. Bu filmden sonra Robert De Niro’nun başrolünü üstlendiği The Comedian’ı yönetecek. Gelelim filme. Daha önce A.G. Inarritu’nun projesinden söz etmiştik. Inarritu kariyerinin başından beri Hollywood dışında filmler çeken bir yönetmen. Son bir kaç projesinde hep Brad Pitt, Sean Penn gibi yıldızları oynatsa da o, filmlerini Hollywood’ta çekmiyor. Ama bu kez işler değişti. Inarritu Hollywood’a adım attı ve attığı gibi iki A sınıfı oyuncuyu filmine dahil etti. Inarritu, Michael Punke’nin The Revenant adlı romanını perdeye taşıyacak. https://www.bakiniz.com/alejandro-gonzalez-inarritu-revenanti-cekecek/ linkinden kitapla ilgili daha çok bilgiye ulaşılabilir. Kitabın ülkemizde yayınlanmadığını da belirteyim. Penn, Terrence Malick’le ikinci kez çalıştıktan sonra Inarritu’yla da ikinci kez çalışacak. Daha önce 21 Grams filminde rol almıştı aktör. Filmde DiCaprio bir ayının saldırısına uğrayıp yaralanan, arkadaşları tarafından yüz üstü bırakılan ve intikam yeminleri eden kürk avcısı Hugh Glass rolünü kotaracak. Penn de büyük ihtimal bir soyguncuyu oynayacak.

DiCaprio Clint Eastwood’tan sonra tekrar kaliteli bir yönetmenle çalışmış olacak. Aynı anda hem Tarantino’yla, hem de Inarritu’yla çalışmak herkese kısmet olmaz.


Leave a Reply