Prometheus 2 Çekilecek

Prometheus 2 Çekilecek

Şu sıralar The Counselor’ın çekimleriyle meşgul olan Ridley Scott’ın Prometheus 2’yi çekeceği açıklandı. Bu sürpriz bir açıklama değil kuşkusuz. Zira film vizyona girmeden önce sıkça filmin devamı ile ilgili haberler yapılıyordu. Stüdyonun açıklaması ile bu durum resmileşti.

Yapılan açıklamaya göre Prometheus 2 2014 veya 2015’te çekilecek. Filmin vizyon tarihi haliyle henüz kesinleşmedi. Scott bu filmden önce Blade Runner 2’yu çekecek. Blade Runner 2’dan hemen sonra Prometheus’un çekimlerine başlayacak. Ekipten ilk firenin Damon Lindelof olduğu da gelen haberler arasında. Lindelof’un yeni filmin senaristliğini üstlenmeyebileceği söyleniyor. Senaryoyu kimin yazacağı henüz açıklanmadı.

Michael Fassbender ve Noomi Rapace’nin yeni filmde de başrolleri üstlenecekleri söyleniyor ama ilerleyen zamanlarda ne olur, bilinmez. Yapımcı Emma Watts yeni filmle ilgili “Ridley Scott yeni film için çok heyecanlı. Fakat doğru bir şekilde hareket etmeliyiz. Acele etmeyeceğiz” dedi. Bakalım ortaya nasıl bir devam filmi çıkacak.


Leave a Reply