Ridley Scott, Alien: Covenant’la İlgili Yeni Bilgiler Verdi

Ridley Scott on günde bir yeni filmi “Alien: Covenant”la ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor. Usta yönetmen yeni film ve seriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bir bakalım neler demiş.

    Ridley Scott Alien Covenant

  • Scott, Michael Fassbender’in iki rolde karşımıza çıkacağını söyledi. İlki tabii ki robot David ama diğer rolünü açıklamadı.
  • Noomi Rapace’nin adı resmi sinopsiste geçmiyordu. Biz de aktrisin filmde görünmeyeceğini düşünmüştük ama Scott aktrisin görüneceğini, lakin rolünün çok küçük olduğunu belirtti.
  • Prometheus ile başlayan seriye “Alien: Covenant” dahil olmak üzere üç film eklenecek. Seri dördüncü filmde sona erecek. Seri bitmeden “Alien” serisine beşinci filmle devam edilecek. “Alien 5”, David Fincher’ın 3. ve Jean-Pierre Jeunet’in 4.filmlerini es geçecek, 2.filmden öyküyü devam ettirecek. Film rafa kaldırıldı, muhtemelen 2017’den önce de indirilmeyecektir. Yani “Alien 5” filmini daha çok bekleyeceğiz.
  • Alien dörtlemesinin merkezindeki Ellen Ripley’e Prometheus serisinde de yer verilecek ama karakterin hangi bölümde görüneceği bilinmiyor.
  • “Alien: Covenant”ta Prometheus’ta gördüğümüz xenomorph adlı yaratığın görünmeyeceği açıklandı. Biri yeni, diğeri eski iki yaratığa yer verilecek. Çekimlere martta (şubat denmişti, ama bir ay ertelendi) başlanacak. Çekimlerin dört ay sürmesi planlanıyor. Filmi 6 Ekim 2017’de izleyeceğiz.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın