Rio, Woody Allen’ı İstiyor


New York’a aşık olan usta yönetmen Woody Allen bütçe problemlerinden ve New York’ta film çekmek pahalı hale geldiğinden filmlerini Avrupa’da kotarmayı tercih ediyor yıllardır.

Bu yaz gösterime giren Blue Jasmine ile New York’a dönen ve bu filmini New York ve San Fransisco’da çeken Allen, New York’ta kotardığı Whatever Works’ten sonra olduğu gibi yeni filminin çekimleri için tekrar Avrupa’ya döndü. Şu sıralar Emma Stone ve Colin Firth’lü isimsiz filminin çekimlerine Fransa’da devam eden Allen 2015te gösterime girecek filmini Rio de Janeiro’da kotarabilir. En azından Brezilya yönetimi bunu istiyor.

Film şirketi RioFilme ve Rio’nun valisi Eduardo Paes yönetmenin kız kardeşiyle iletişime geçti. Paes bir siteye yaptığı açıklamada Allen’ın Rio’da kotaracağı filminin tüm masraflarını ve prodüksiyon maliyetlerini üstleneceğini belirtmiş. “Yeter ki Allen teklifi kabul etsin” diyor Paes. Allen bu cazip teklifi kabul edip, Avrupa gezisine noktayı koyup Güney Amerika’yı mesken tutar mı şimdilik bilinmiyor.

Hemen belirtelim ki yönetmen Emma Stone’lu filminin çekimlerine başlamadan önce 2015te gösterime girecek filmini Stockholm’de çekeceği ile ilgili haberler de basına yansımıştı. Bakalım Allen nereyi tercih edecek.


Leave a Reply