Robert De Niro ve Sly Stallone Boks Filminde Rol Alabilirler


Robert De Niro 1980 yılında Martin Scorsese ile beraber hem boks türünün, hem de sinema tarihinin en sağlam filmlerinden bir tanesini, Raging Bull’u  kotarır. De Niro gerçek hayatta yaşamış olan Jack La Motta’yı çok sağlam bir performansla perdeye taşır. Bu filmden dört yıl önceyse Slyvester Stallone “Rocky”i çekmiş; film Oscar’dan En İyi Film dahil üç ödülle dönmüştü (zaman içinde de beş devamı daha çekilecektir).

Get Smart’la tanınan yönetmen Peter Segal yeni filmi Grudge Match’te De Niro ile Stallone’yi ikinci kez biraraya getirmek istiyor. İki aktör yıllar önce polisiye-gerilim filmi Cop Land’de rol almışlardı. Segal’ın yeni filmi boks türünde olacak ve birden fazla kez dövüşen iki boksörün ellili yaşlarından sonra tekrar ringe dönüp kozlarını paylaşmalarını anlatacak. 2010’dan beri çekilmeye çalışılan ve o tarihte de De Niro ile Stallone’ye (şüphesiz bunun nedeni belirttiğimiz gibi iki aktörün de filmografisinde boks türündeki filmlerin yer almış olması) teklif götürülen ama bir türlü çekilme aşamasına gelemeyen Grudge Match’in bu kez çekileceğini ama De Niro ile Stallone’nin filmde rol alıp almayacaklarının henüz belli olmadığını belirtelim. Senaryosunun, Entourage dizisinin senaristliğini üstlenen Doug Ellin tarafından yazıldığını da ekleyelim.

De Niro’nun şu sıralar boks filmi Hands of Stone’un çekimlerine devam ettiğini düşünürsek aktörün kısa bir zamandan sonra tekrar bir boks filminde rol almaya sıcak bakmayacağı söyleniyor. Öte yandan bazı siteler aktörün kendisine teklif edilen her rolü kabul ettiğini belirtip bu filmde de rol alma ihtimalinin yüksek olduğunu savunuyorlar. Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.


Leave a Reply