Rogue One: A Star Wars Story’den Sızan İlk Bilgiler

rogue-one

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Star Wars: The Force Awakens’ın senaryosunu sır gibi gizli tutma konusunda oldukça başarılı olan Disney, aynı performansı Rogue One: A Star Wars Story için gösteremedi. Bir Alman Star Wars hayran sitesinde paylaşılan bilgilerin gerçekliği tartışma konusu olsa da Disney’den bu habere henüz bir yalanlama gelmedi. Daha çok karakterle alakalı bilgilerin paylaşıldığı haber, bazı okuyucularımızda sürpriz bozan etkisi yaratabilir, bizden uyarması.

Felicity Jones: Canlandırdığı karakterin ismi Jyn Erso. Oldukça yetenekli bir asker olan Erso, aynı zamanda isyancıların tarafında.
Diego Luna: Captain Cassian Andor isimli bir isyancı subay.
Jiang Wen: Serbest çalışan ve daha sonra isyancılara katılacak olan bir suikastçi.
Alan Tudyk: İmparatorluk tarafından üretilen ama sonradan isyancıların tarafına geçmesi muhtemel bir savaş droidi olan K-250’yi seslendirecek.
Riz Ahmed: Bodhi isminde isyancı bir asker.
Donnie Yen: Chirrut isminde “spiritüel” bir savaşçı.
Ben Mendelsohn: İmparatorluk ordusu komutanı, ismi Krennic.

Bunların dışında isimleri Pao ve Bistan olan ve CGI desteği ile yaratılacak olan iki sert savaşçı karakter daha önemli rollerde olacak. Bu karakterleri kimin oynayacağı ya da seslendireceği henüz belli değil.

Birçoğumuzun filmde nasıl bir karakteri canlandıracağını merakla beklediği Mads Mikkelsen’le alakalı ise bir bilgi sızmadı ne yazık ki.
Sızan bilgiler sadece karakterle sınırlı da değil.

Fragmanda gördüğümüz siyah kıyafetli askerlerin isimleri “death troopers”. Muhtemelen film boyunca sıkça göreceğimiz ve ana karakterler tarafından kullanılacak olan isyancı gemisinin ismi ise “Rebel Starfighter”. İmparatorluk askerleri tarafından kullanılan savaş gemilerinin ismi ise “TIE Striker”. Star Wars evreninden aşina olduğumuz TIE Fighter’ların daha kısa ve eğik kanatlısı, aynı zamanda da teknik olarak daha gelişmiş versiyonu olması bekleniyor.

Rogue One: A Star Wars Story’nin tüm dünyayla birlikte Aralık 2016’da ülkemizde de vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın