Sandra Bullock, Eastwood’la Oynamayacak


Clint Eastwood oyunculuğa dönüyor. Aktör-yönetmen en son Gran Torino’da rol almış, ardından oyunculuğu bıraktığını, yönetmenliğe daha da yoğunlaşmak istediğini açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda çıkan bir haber Eastwood’un oyunculuğa döneceğini müjdeliyordu. Eastwood bu kez kendi filminde de oynamayacak. Ama kendisine epey yakın bir isim Robert Lorenz’in yönetmenliğini üstleneceği Trouble with the Curve filminde bir babayı canlandıracak. Film, Lorenz’in ilk yönetmenliği olacak. Lorenz daha önce Eastwood’un dört filminde yardımcı yönetmen, yönetmen asistanı gibi alanlarda Eastwood’la çalışmıştı. Dolayısıyla Eastwood’un oyunculuk kariyerine bir dostunun filmiyle dönüş yapacak olması şaşırtmadı. Filmde görme yetisini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan bir beyzbol yetenek avcısının kızıyla çıktığı yolculuk anlatılacak.

Eastwood’a eşlik etmesi planlanan kişi Sandra Bullock’tu. Ancak aktrisin bu filmde rol almayacağı açıklandı. Bullock rolü kabul etseydi filmde Eastwood’un canlandıracağı babanın kızını oynayacaktı. Bullock’un yerine düşünülen iki isim mevcut: Şu sıralar tekrar popülerleşen Reese Witherspoon ve Amy Adams, bu rol için düşünülen ve muhtemelen teklif götürülecek iki oyuncu.

Eastwood’un tekrar kamera arkasına geçeceği müzikal filmi A Star Is Born’a ise ancak gelecek senenin sonlarına doğru başlanabilecek. Eastwood’un bu projeden ayrılmadığını, Beyonce’un bebeğini doğurmasını beklediğini ve bu süre zarfında Lorenz’in filminde rol alacağını tekrar belirtelim. Filmde Beyonce’a eşlik etmesi için önce DiCaprio’ya, DiCaprio’nun rolü reddetmesiyle Christian Bale’e teklif götürülmüştü. Bale’in de bu filmde gelecek seneki çekim takviminin tamamıyla dolu oluşu yüzünden rol almayacağını söyleyebiliriz. Eastwood’un rolü kime teklif edeceğiyse şimdilik belirsizliğini koruyor. Zaten proje de Beyonce bebeğini dünyaya getirene kadar rafa kaldırıldı. Film aynı isimli 1934 çıkışlı filmin dördüncü yeniden çevrimi olacak. J. Edgar’a da değinip yazıyı noktalayalım. Yönetmenin son çektiği film olan J. Edgar Amerika’da vizyona girdi ve üç günde sadece 4.3 milyon dolar hasılat elde ederek çok kötü bulunan Jack and Jill’in bile gerisinde kaldı. Eleştirmenler cephesinden de beklenen ilgiyi göremedi film. Eleştirmenlerce film vasat bulundu. J. Edgar ülkemizde 2 Mart’ta vizyona girecek.


Leave a Reply