Scorsese ile DiCaprio Yine Yeni Yeniden

Scorsese ile DiCaprio Yine Yeni Yeniden

Martin Scorsese’nin bu sene Silence’ın çekimlerine başlaması ve Daniel Day Lewis’le üçüncü kere aynı filmde çalışması bekleniyordu. Hatta Scorsese de “Daniel, Lincoln’ın çekimlerini bitirdikten sonra Silence’ın çekimlerine başlayacağım” gibi açıklamalar yapmıştı. Şunu belirtmeliyiz ki Scorsese sık fikir değiştiren birisi. Önce The Irishman’i bu sene çekeceğini söylemiş, ardından Snowman ve Silence projelerinden bir tanesini hayata geçirmek istediğini açıklamıştı. Scorsese yeni açıklamasında The Wolf of Wall Street’i önce çekeceğini belirtti.

The Wolf of Wall Street’i aslında Ridley Scott çekecek, Leonardo DiCaprio da başrolünü üstlenecekti, ama Scott başka projelerle meşgul olduğundan projeyi stüdyoya iade etti. Stüdyo da hemen Martin Scorsese’ye teklif götürdü, Scorsese de teklifi kabul etti. Ama çekimlerin 2014’e kadar başlamaması planlanıyordu. Scorsese bu planını bozdu. The Wolf of Wall Street bu ağustos ayında, yani DiCaprio’nun yeni filmi Django Unchained’ın çekimleri biter bitmez başlayacak. Film muhtemelen gelecek senenin kışında vizyona girecek.

Filmin senaryosunu The Sopranos ve Boardwalk Empire dizilerinin senaryolarına imzasını atan Terrence Winter yazdı. Jordan Belfort’un aynı adlı romanı temel alındı. Kitapta Belfort kendi hayatını anlatıyor. Para karşılığı sihirbazlık yaptığı çocukluk günlerinden 25 yaşlarında paraya para demediği ve FBI tarafından arandığı dönemini anlatıyor. DiCaprio filmde Belfort’u oynayacak.


Leave a Reply