Scorsese, Sinatra’ya Odaklandı

sinatra.jpg

ABD’nin italyan asıllı iki popüler idolü Frank Sinatra ve Martin Scorsese’nin hayatlarının bir filmle kesişeceği herkesin tahmin edebileceği bir durumdu. Scorsese, sinema yaşamının en başından bu yana Sinatra’nın hayatını filme çekmek istediğini belirtiyordu. Usta yönetmen, ilk olarak Sinatra ile görüşmüş ancak istediği izni bir türlü alamamıştı. Ölümünün ardından Sinatra ailesiyle de devamlı görüşen Scorsese, 10 yıllık uğraştan sonra gerekli izni aldı. Scorsese, filmde Sinatra’nın şarkılarına yer verebilmek için de plak şirketleriyle anlaşmaları imzaladı.

Scorsese’nin senaryosu hazır ve şu anda oyuncuları seçmeye çalışıyor… Durum böyle olunca da tüm Hollywood söylentilerle çalkalanıyor. Sinatra’yı kimin oynayacağı şu anda tüm sinema muhabirlerinin en çok merak ettiği ve araştırma yaptığı konu…

Scorsese henüz hiçbiriyle görüşme yapmasa da George Clooney, Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio’nun rol için menajerlerini görevlendirdiklerini ve telefon beklediklerini her muhabir tekrarlıyor. Bazı sinema siteleri ise üç aktörün de biraz da eskimiş yüzleri nedeniyle ne kadar iyi oynasalar da Sinatra olarak değil, kendileri olarak algılanacağı için Scorsese’nin yepyeni bir isim aradığını belirtiyor.

Scorsese’nin daha önce Daniel Lay-Lewis ve Benicio Del Toro ile çekeceğini açıkladığı Silence’ın ise şimdilik rafa kalktığı belirtiliyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın