Seri Katil Jeffrey Dahmer’ın Çizgi Romanı Film Oluyor

Seri Katil Jeffrey Dahmer’ın Çizgi Romanı Film Oluyor

John “Derf” Backderf, çizgi roman dünyasının önemli isimlerinden biri olmasının yanısıra ilginç bir özelliğiyle de tanınır.

Tespit edilebildiği kadarıyla 17 genç erkeği öldürüp, pişirip yiyen Jeffrey Dahmer, John Backderf’in lise arkadaşıdır. Backderf, birçok çizgi romanının yanısıra Dahmer’la olan arkadaşlığını anlattığı “My Friend Dahmer”la da edebiyat dünyasını derinden sarstı.

Dahmer’la 12 yaşında tanışan Derf, yaşadıklarını anlattığı çizgi romanda vahşi bir seri katilin nasıl yetiştiğine işaret ediyor. Dahmer’ı normal ve utangaç bir çocuk olarak resmeden Derf, ilk cinayetine giden yolu da aydınlatıyor. Dahmer, ilk cinayetini Derf’le birlikte okuduğu liseden mezun olduktan iki hafta sonra işlemişti.

Bu çarpıcı çizgiromanın film hakları geçtiğimiz hafta içinde satıldı. Henüz yönetmen ve oyuncular belli olmasa da filmin 2013’ün sonuna yetişebileceği belirtiliyor. Kısacası bir “gerilim” filmini değil belki ama bir seri katilin nasıl yetiştiğini izleyebilmek için kısa süre daha bekleyeceğiz.


Leave a Reply