Sesler, Yüzler, Sokaklar: Birinci Bölüm

Unutulur mu yoksa bir gün
Sesler, Yüzler, Sokaklar
Bunca yaşanmışlıktan sonra?
Hiç Unutulmayacaklar!
Hiç Unutulmayacaklar!

Murathan Mungan’ın dizelerinin Selim Atakan’ın bestesiyle hayat bulduğu o eşsiz şarkıyı mırıldanırken hazırladığımız yeni köşemizle karşınızdayız. Genel olarak “Bir Zamanlar” bölümümüzde paylaşamadığımız bir ya da iki fotoğraflık görüntüleri “Sesler Yüzler Sokaklar”ın içinde sizlere taşıyacağız.

OZU'NUN ÇAYDANLIKLARI: Yasujiro Ozu'nun günlük yaşam hikayelerini büyük bir ustalıkla anlattığı her filminde bir çaydanlık görmek mümkündür. Ozu, çaydanlıkları hep bir şekilde gösterir, arada hikayenin içine katar, bazen de başrole koyar.

 

CHAPLIN ve EINSTEIN: Özellikle ilk çocukluk yılları birbirlerine çok benzeyen çağımızın iki büyük dehası Albert Einstein ve Charlie Chaplin'in birlikte çektirdiği ender fotoğraflardan biri…

 

SWING KIDS: Hitler gençliği, jazz dinleyip, swing müziğiyle dans eder mi? 1993 tarihli filmde iki tanıdık yüz. Şimdilerde House'taki Wilson karakteriyle tanıdığımız Robert Sean Leonard ve Christian Bale.

 

LE MANS EHLİYETİ: Steve McQueen'in Fransa'da motorsiklet kullanmasını ve aynı zamanda 24 saatlik efsanevi yarış Le Mans'da araç kullanmasını sağlayan ehliyet. Bu ehliyet 2009'da çocukların yararına bir açık arttırmada 50 bin dolara alıcı buldu.

 

SALO: Pier Paolo Pasolini'nin Salo'sundan bir sahnenin çekimi… Her günü ayrı bir olayla dolu filmden taşan öyküleri gelecek haftalarda sizlerle paylaşacağız.

 

LE SAMOURAI: Büyük usta Jean Pierre Melville, Le Samourai'ın bir sahnesini çekerken.

 

VE SON OLARAK: Marlon Brando'dan Sevgilerle!

Yorumlar

Bir cevap yazın