Silencio: Almodovar’ın Kadın Sinemasına Dönüşü

Usta ispanyol yönetmen Financial Times'a verdiği röportajda hem yeni filmiyle ilgili ayrıntıları aktardı, hem de farklı konular hakkında yorumlarda bulundu... ...

Usta ispanyol yönetmen Financial Times’a verdiği röportajda hem yeni filmiyle ilgili ayrıntıları aktardı, hem de farklı konular hakkında yorumlarda bulundu… Başlıklar halinde aktaralım:

Silencio: Filmin ismi “sessizlik” kadın başrolümüzün başına gelen kötü şeylerin nedeni… Filmle kadın sinemasına dönüş yapacağım, kadın bir başrolle vurucu ve sarsıcı bir drama yapmayı hedefliyorum, heyecanlıyım”

Silencio’da Oyuncu Seçimi: Şu anda oyuncu seçimiyle uğraşıyorum. Ama zorlandığımı söylemeliyim, çünkü filmdeki rollerin hiçbiri yakından tanıdığım oyuncu arkadaşlarıma uymuyor. Bu sefer farklı isimlerle çalışabilirim.
almodovar1
Amerikan Dizileri ve Breaking Bad: Şu anda amerikan dizileri, sinemasından daha gerçek ve iyi işler çıkarıyor. Breaking Bad erken Scorsese dönemi gibiydi, en vahşi, en iyi kafaya sahip TV dizilerinden biriydi. Her bölüm senaryo, yönetmenlik ve abartmanın uçlarındaydı. Gerçeği abartmadılar, abartılı gerçeklikleri çok iyi sundular. Bana göre Breaking Bad, amerikan TV’sinin doruk noktasıydı.

Brokeback Mountain’in Yönetmenliğini Reddetmesi: Evet doğru, Ang Lee’den önce bana geldiler. Geri çevirmekle bir hata mı ettim bilmiyorum. Bana özgürlük vaat ettiler ve son kurguya dokunmayacaklarını söylediler. Ama çok fiziksel bir öyküydü. Ang Lee’nin versiyonunu da çok beğendim. Ama ben farklı çekerdim ve büyük bir ihtimalle benim versiyonum zaten gösterime girmezdi.

kategori:
haber

ilgili