Sin City 2’dan Haber Var


2005 yılında gösterime giren Sin City çabucak eleştirmenlerin ve çizgi-roman severlerin gözdesi olmuş, el üstünde tutulmuştu. İyi bir gişe yapan filmin devamının geleceği de açıklanmıştı ama yönetmen Robert Rodriguez sürekli başka filmlerle uğraştığından bir türlü ikinci filme sıra gelmemişti.

Geçtiğimiz aylarda Rodriguez serinin ikincisi için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Bugün de filmin senaryosunu yazacak olan William Monahan senaryo üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. İlk filmin senaryosunu Frank Miller yazmıştı. Miller filmi, Quentin Tarantino ve Rodriguez’le beraber yönetmişti. Senaryo gene Miller’ın çizgi-romanından uyarlanacak ama Miller’ın yönetmenlikte Rodriguez’e eşlik edip etmeyeceği bilinmiyor.

İlk film vizyona girip büyük sükse yaptıktan sonra Johnny Depp, Angelina Jolie gibi oyuncuların devam filmi için adı geçmişti. Şimdi bu filmin kadrosuna kimlerin katılacağı merak ediliyor. Eski kadrodansa Jessica Alba yeni kadroda yer alacak gibi gözüküyor. Rodriguez Machete’nin iki devamını aynı zamanda çekmeyi planlıyor. Dolayısıyla Sin City 2 için biraz daha beklemek gerekecek.


Leave a Reply