Slumdog Millionaire’in Dayanılmaz Ağırlığı

Slumdog Millionaire ile oscarları topladı, dahası iki-üç küçük eleştiri dışında herkesin sevdiği bir başyapıt ortaya çıkardı. Yapılan eleştirilerin odak noktası da filmin kurgusu veya Danny Boyle’ın yönetmenlik yeteneği değil, Hindistan’ın kötü gösterilmesineydi.

Böylesine bir başarı Danny Boyle’un sırtına çok ağır bir yük yüklemiş oldu. Hemen her sinemasever, Boyle’un bir sonraki filmini merak ediyor. Bu konuda bakınız.com olarak verdiğimiz birçok haber de söylentiden öteye gidemedi. Boyle en son yaptığı açıklamada ne çekeceğini değil de, ne çekmeyeceğini söyleyerek kafaları iyice karıştırdı:

“Kitabının sinema haklarını satın aldığımız Bombay hikayesi Maximum City’yi henüz çekmeyeceğim. Trainspotting’in devam filmini de çekmeyeceğim. 28 Months Later serisinin de bir devam filmi üzerinde çalışmıyoruz. My Fair Lady’nin yeniden çevrimi de yakın tarihteki planlarımız arasında yok”

Boyle’un hakkında haberler çıkan ama yalanlamadığı tek film, dağda mahsur kalan ve 5 gün yaşam mücadelesi veren Aaron Ralston’ın gerçek yaşam hikayesi. Ama Boyle’un yakında bu filmi de yalanlama ihtimali yüksek.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın