Social Network: “Mükemmel” Trent Reznor


trent-reznor-the-social-network.jpg

Yılın ve ödül sezonunun en çarpıcı filmlerinden biri olması beklenen David Fincher’ın “The Social Network”ünün gösterime girmesine iki hafta kala filmin müzikleriyle ilgili tüm ayrıntılar da birer birer su yüzüne çıkıyor.

Filmin müziklerinin Nine Inch Nails’in beyni Trent Reznor (resim) tarafından yapıldığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Atticus Ross ile birlikte yazıp çaldığı şarkılarla ilgili ilk yorum ise bizzat filmin yönetmeni David Fincher’dan geldi: “Tek kelimeyle mükemmel”

Filmin müzikleriyle ilgili daha önce çalıştığı isimlerle sorunlar yaşayan ve zor müzik beğenen bir yönetmeni bu kadar etkilemek kolay değil. Trent Reznor’ın bugün de dahil olmak üzere belirli tarihlerde bu internet adresinden paylaşacağı müziklere şu ana kadar dışarıdan tek ek ise The Beatles’tan geldi. “Baby, You’re A Rich Man” isimli şarkının filme çok uyduğunu düşünen Fincher’ın şarkı için kesenin ağzını açtığı belirtiliyor. Kısa bir not olarak hatırlatalım; eğer filminizde bir Beatles şarkısı kullanmak istiyorsanız kapı 1 milyon dolardan açılıyor.

Filmin soundtrack list’i şimdilik Trent Reznor’ın şu şarkılarından oluşuyor. Albümün 28 Eylülde tüm dünyada yayınlanması bekleniyor.

1. Hand Covers Bruise
2. In Motion
3. A Familiar Taste
4. It Catches Up With You
5. Intriguing Possibilities
6. Painted Sun In Abstract
7. 3:14 Every Night
8. Pieces Form the Whole
9. Carbon Prevails
10. Eventually We Find Our Way
11. Penetration
12. In The Hall of the Mountain King
13. On We March
14. Magnetic
15. Almost Home
16. Hand Covers Bruise, Reprise
17. Complication with Optimistic Outcome
18. The Gentle Hum of Anxiety
19. Soft Trees Break the Fall


Leave a Reply