Soderbergh: Kariyerimin Sonuna Yaklaştım

steven-soderbergh.jpg

Guardian, Steven Soderbergh’le son yılların en ilginç röportajlarından birini gerçekleştirdi. Amerikalı yönetmen kariyerinin sonuna yaklaştığını hissettiğini ve film yapmasının giderek zorlaştığını açıkladı. İşte bu ilginç röportajdan bazı satır başları:

“Bir filme başladığımda her sabah “Umarım proje hala devam ediyordur” diye kalkmaktan sıkıldım. Hayatım boyunca yapmayı düşlediğim 3-4 proje kaldı. Onları da tamamlayınca sessizce kaybolmayı düşünüyorum. Artık yeni şeyler hayal edemiyorum”

“Che’yi keşke çekmeseydim. Olağanüstü küçük bir bütçe ve takvimle çalışmak zorunda kaldık. Filmden memnunum tabi ama hayatımı en az 3-4 yıl kısalttı. Herkes projeden biraz korktu. Hem onu sevenler, hem de ondan nefret edenler tarafından çok sıkı bir şekilde eleştirildik. Sadece oyuncular değil, tüm ekip bu eleştirilerden rahatsız oldu, motivasyonları düştü ve istediklerimizi gerçekleştiremedik”

“Hollywood için parlaklığımı çoktan kaybettim. Avrupalı prodüktörlerle iyi anlaşıyorum ama onları benim filmlerime para yatırtıp riske atmak istemiyorum. İki-üç yıl içinde zaten kara listedeki bir yönetmen haline gelirim”


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın