Soundtrack: I Love You Phillip Morris


morris-2.jpg

I Love You Phillip Morris Jim Carrey ve Ewan McGregor’un canlandırdığı bir gay çiftin hayatını anlatarak zaten belirli bir kitlenin tepkisini çekmişti. Gösterildiği festivallerde de pek iyi eleştiriler almayarak izleyenlerin zor tercih edebileceği filmler arasında yerini almaya yakın bir görüntü çizdi.

Ancak filmin henüz belli olmayan kaderi ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken bir bölümü mevcut: Nick Urata tarafından yapılan müzikleri.

Little Miss Sunshine’ın yönetmen ve yapımcıları kendilerine “Filme müzik yapın” diye geldiğinde Devotchka yeterli zamana sahipti. Filmi özümseyip çalışmalarını buna göre yaptıkları son yılların en başarılı çalışmalarından biri ortaya çıktığında net bir şekilde belli oldu. I Love You Phillip Morris’in yapımcıları ise Devotchka’ya biraz geç geldiler. Grup üyelerinin sadece biri, Nick Urata filmin müzikleriyle ilgilenebilecek zamana sahipti. Yapımcılar “Hiç yoktan iyidir, çalış bakalım” komutunu verince kısa bir süre içinde müzikleri tamamlamayı başaran Urata iyi bir albüm ortaya çıktığını söylüyor: “Aslında Devotchka şarkıları kullanmak istiyorlardı ama benimle yetindiler. Yine de beni en çok cesaretlendiren onlar oldu. Neşeli ve başarılı bir albüm olduğunu düşünüyorum”

Albümün Türkiye’de çıkmasını boşuna beklemeden bir indirme programına başvurdum ve indiriverdim. Müzikler aynı Little Miss Sunshine’daki gibi Devotchka ruhunu fazlasıyla taşıyor, kısacası tavsiye ederim. Ayrıca albümde Nina Simone’nin “To Love Somebody”sinin de bulunduğunu belirterek tracklist’ini paylaşayım:

1. I Cried Like A Silly Boy – Devotchka
2. Dance Hall Days – Wang Chung
3. Key West – Nick Urata
4. Jesus Has A Plan – Nick Urata
5. To Love Somebody – Nina Simone
6. Written in the Stars – Nick Urata
7. Nobody Knows the Trouble I’ve Seen – Golden Gate Quartet
8. Promise to Jimmy – Nick Urata
9. The Escape Artist- Nick Urata
10. The Last Time – Nick Urata
11. Steal Away – Robbie Dupree
12. Faking Death – Nick Urata
13. The Marriage Of Figaro – German Opera Orchestra of Berlin


Leave a Reply