Steven Soderbergh ve 2010…


Steven Soderbergh için 2009 yılı büyük çalkantılar, başarılar ve üzüntüler ile geçti. İlk olarak ünlü porno yıldızı Sascha Green ile “The Girlfriend Experience”ı tamamladı. “Kendim için çektim” dediği deneysel film, iyi eleştiriler aldı. Ardından hız kesmeden daha çok gişe başarısı için ele aldığı “The Informant”ı tamamladı. Filmi ön gösterimlerde izleyen herkes, mükemmel bir komediyle karşı karşıya olduğumuzu belirtiyor.

Soderbergh’e yılın en büyük üzüntüsünü ise Moneyball ile yaşadı. Brad Pitt ile birlikte üzerinde çalıştığı ve beyzbol istatistiklerini konu alan yapım, filmin haklarına sahip olan stüdyolar tarafından “Bizi batırmak üzeresin” iddiasıyla elinden alındı.

Bu fiyasko üzerine umutsuz açıklamalar yapan ve “Bana en fazla iki yıl daha film çektirirler” diyen Soderbergh’in morali son günlerde düzelmiş görünüyor. Amerikalı yönetmen 2010 yılının projelerini “Ünlü ve garip şarkıcı Liberace’nin hayatını 2010 yazında izliyor olacaksınız. Yine aynı yıl içinde ise Cleopatra’nın hayatını anlatan 3D rock operası “Cleo” bitmiş olacak. 2010’u bir parti gibi yaşamak istiyorum” sözleriyle anlattı.


Leave a Reply