Steven Spielberg Yeni Projesini Belirledi mi?


Geçtiğimiz sene Steven Spielberg tekrar bilim-kurguya döneceğini ve Robopocalypse filmini çekeceğini açıklamıştı. Uzun bir süre bu film üzerinde çalışan Spielberg başrolleri belirledikten kısa bir süre sonra senaryonun içine sinmediğini söyleyip bu filmi rafa kaldırmıştı.

Birkaç ay sonra Spielberg’in Bradley Cooper’ın yapımcılığını ve başrolünü üstleneceği American Sniper’ı çekeceği açıklandı. Lakin Warner Bros.’tan istediği bütçeyi alamayan Spielberg bu filmden de ayrıldı. Haliyle Spielberg’in ne çekeceği merak edilmeye başlandı.

Spielberg son açıklamasında Çin’de bir film çekmeyi çok istediğini belirtmiş. Spielberg tam olarak şunu söylemiş: “Çin’de dostum Zhang Yimou ile birlikte bir film çekmeyi çok istiyorum. İkimiz Çin’de başlayıp diğer ülkelerde geçen bir film üzerinde çalışıyoruz. Ben Empire of the Sun filmini Şangay’da 1980 yılında çekmiştim ve bir gün Çin’de bir film daha çekmeyi umuyorum”.

Yönetmenin açıklamaları bu şekilde. Henüz projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemiyoruz. Projenin daha emekleme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek ihtimalle Spielberg bu filmden önce başka filmler çekecektir. Hala Spielberg’in bu sene veya gelecek sene ne çekeceğini bilemiyoruz. Yimou ise kariyerine ABD’de devam edecek. Önce Tom Hardy’li The Outsider’ı, ardından Josh Brolin’li Quasimodo’yu kotaracak.


Leave a Reply