Sundance 2016: NEXT Bölümü

Sundance Film Festivali’nin NEXT adlı bölümünde yenilikçi, ileri görüşlü, cesur, sınırsız yaratıcılık içerip dijital teknolojiden yararlanan Amerikan filmlerine yer verilir. Sundance bu bölümde on film gösterecek. Sundance Film Festivali...

Sundance Film Festivali’nin NEXT adlı bölümünde yenilikçi, ileri görüşlü, cesur, sınırsız yaratıcılık içerip dijital teknolojiden yararlanan Amerikan filmlerine yer verilir. Sundance bu bölümde on film gösterecek. Sundance Film Festivali kapılarını 21 Ocak 2016’da açacak, 31 Ocak’ta kapatacak.

THE 4TH (Y: Andre Hyland): Hyland’ın yazıp yönetip başrolünü üstlendiği “The 4th”, 4 Temmuz günü Los Angeles’da geçer ve oda arkadaşı şehir dışına çıkan, illüstrasyon yapan bir gencin o gün yaşadığı yanlış şeylere odaklanıyor. Bu film, Hyland’ın ilk sinema filmi.

web-3

Dark Night (Y: Tim Sutton): “Dark Night”, ‘Cineplex Katliamı’ şeklinde adlandırılan korkunç bir katliamı aralarında katilin de olduğu altı kişinin gözünden tek günde (güneşin doğumundan gece yarısına kadarki zaman zarfında) geçen öyküsüyle anlatıyor.

dark-night

The Eyes of Mother (Y: Nicolas Pesce): Sessiz ülkesi bir trajediyle çalkalandıktan sonra genç ve yalnız bir kadın kendisini arzuları yüzünden tüketmeye başlar.

First Girl I Loved (Y: Kerem Sanga): 17 yaşındaki Anne lisesinin en popüler kızı olan Sasha’ya âşık olur. Anne en iyi arkadaşı Clifton’a bu meseleyi açtıktan sonra Clifton bu konuda elinden geleni yapar.

12308655_1657519457822012_6265463790317656769_n

The Fits (Y: Anna Rose Holmer): Holmer’ın yönettiği “The Fits”, sık sık bayılan, psikolojik sorunları olan, erkek gibi davranan, 11 yaşındaki siyahi bir kızın, Toni’nin dans takımındayken asimile olmasına odaklanıyor.

venice-mongrel-intl-swoops-on-biennale-college-film-the-fits-by-us-director-anna-rose-holmer-exclusive_1 (1)

How To Tell You’re Douchebag (Y: Tahir Jetter): Romantik komedi türündeki bu film, kadın düşmanı olan bir adamın âşık olduktan sonra yaşadıklarına odaklanıyor.

how-to-tell-youre-a-douchebag

Jacqueline (Argentine) (Y: Bernardo Britto): Genç bir Fransız kadın olan Jacqueline hükümetin çok gizli belgelerini sızdırdığı öne sürüldükten sonra Arjantin’e sığınabilmek için bir adam tutar.

The Land (Y: Steven Caple Jr.): Cleveland, Ohio’da yaşayan dört genç erkeğin ortak düşleri profesyonel kaykaycı olmaktır ve bütün yazı kaykayda profesyonel olmak için adarlar. Fakat sonra başları belaya girince arkadaşlıkları da sınanır. Steven Caple Jr.’ın yönettiği filmin tanıdık tek yüzü Michael K. Williams.

Operation Avalanche (Y: Matt Johnson): 1967 yılında CIA’nın dört gizli ajanı belgesel ekibi kılığından NASA’ya gönderilirler. Ajanların orada keşfettikleri şeyler, Amerikan tarihinin en büyük komplosuna yol açar.

OpAvCorrect

Sleight (Y: JD Dillard): Sokak müzisyenliğiyle geçimini sağlamaya çalışan bir gencin annesi ölür. Ebeveynsiz kalan bu genç, küçük kız kardeşine bakmak için uyuşturucu işine girer ama başı hemen belaya girer ve kardeşi kaçırılır. Gencin tek bir amacı vardır artık, o da kız kardeşini kurtarmaktır.

kategori:
seçki

ilgili