Kategoriler
haber

Sundance Yeni Kareler: Beşinci Bölüm

Sundance Film Festivali’ne sayılı günler kaldı. Festival bu sene 17 ocakta kapılarını sinefillere açacak.

Sundance Film Festivali’ne sayılı günler kaldı. Festival bu sene 17 ocakta kapılarını sinefillere açacak. Biletleri çoktan satışa çıkan festivalde bu sene epey önemli film gösterilecek ve birbirleriyle ödüller için yarışacak. Dosyamızın bu bölümünde Sundance’te yarışacak filmlerin yeni karelerini paylaşacağız.

“Bir Jane Campion Yapımı” olan “Top of the Lake” bir dizi. 2013 yılında BBC2’da yayın hayatına başlayacak dizi Sundance festivalinde değil de bu festivalin kanalı olan Sundance Channel’da mart ayında yayınlanmaya başlayacak. Gene de hem yayın hayatı yaklaştığından, hem de  Sundance Film Festivali yaklaştığından dizinin tanıtımları da hızlanıyor. Daha önce şurada fragmanını paylaştığımız dizinin başrolünü Mad Men’le ünlenen Elisabeth Moss üstleniyor. Ona İngiliz aktör Peter Mullan, “Beauty and the Beast”in canavarı Jay Ryan ve Holly Hunter eşlik ettiler. Dizi hamile kalan 12 yaşında bir kızın kaçırılmasının ardından onu aramaya başlayan kadın dedektifin (Moss) psikolojisine odaklanıyor.

Daha önce de bahsetmiştik “Kill Your Darlings”ten. Filmi bilen biliyor. Bilmeyenleri ise şuraya tıklayıp bilgilenebilirler. Filmden yeni bir kare yayınlandı. Filmin ilk gösterimini Sundance’te yapacağını daha önce belirtmiştik.

darlings

Bir diğer Mad Men yıldızı January Jones’un başrolünde yer aldığı “Sweetwater”dan da ilk kare yayınlandı. Bu filmi Logan-Noah Miller kardeşler kotardılar. Kardeşleri ilk yönetmenlik denemeleri “Touching Home” (2008)’dan hatırlayabilirsiniz belki. Filmde Jones’a “Touching Home”da da yönetmenlerle çalışan Ed Harris, Jason Isaacs ve Amy Madigan eşlik ettiler. 1800’lerin sonlarında New Mexico’nun engebeli ovalarında fanatik bir dini lider, dönek bir şerif ve eski bir fahişe karşılaşırlar, çok geçmeden birbirleriyle çatışmaya başlarlar.
IMG_8643.CR2

Genç yetenek Felicity Jones ile Guy Pearce’ı biraraya getiren Drake Doremus filmi “Breath In”den bir kare daha yayınlandı. “Like Crazy” ile geçtiğimiz senenin Sundance jürisini epey etkileyen Doremus başarısını sürdürmeyi planlıyor. Yönetmen bir kez daha kamerasını aşka, ilişkilere ve evliliğe çevirdi ve bir kez daha evlilikte sorunlara odaklandı. Jones ile Pearce evliliklerinde sorunlar yaşayan çifte hayat verdiler.

breath_in

Bir cevap yazın