Sylvester Stallone Sıradaki Filmlerinde İki Mafya Babası, Bir Tetikçiyi Oynayacak


Creed‘teki performansıyla Oscar adaylığı alan Sylvester Stallone önümüzdeki yıllarda üç farklı yapımda üç farklı suçluyu (iki mafya babası, bir tetikçi) oynayacak. Bu yapımlardan ilki Idol’s Eye. Yönetmen Olivier Assayas çekimlere şubatta başlamayı planlıyor. Gerilim türündeki bu filmde Stallone’yle birlikte Robert Pattinson ve Rachel Weisz rol alacaklar. Stallone bu filmde Şikagolu mafya babası Tony Accardo’yu oynayacak. 86 yaşında ölen Accardo 50 yıl boyunca mafya babası olarak kalmış, onlarca kişiyi katletmişti. Film, Accardo’yla ondan mavi elmas çalan hırsızın (Pattinson) savaşına ve FBI’nın Accardo’yu yakalama çabalarına odaklanacak.

Aktörün ikinci projesiyse Scarpa. Brad Furman’ın önümüzdeki yıllarda çekeceği bu film, Kolombiyalı mafyatik bir ailenin tetikçiliğini üstlenen, 110 kişiyi öldürdüğü düşünülen, FBI muhbiri Gregory Scarpa’nın hayatına odaklanacak. Furman bu filmden önce Johnny Depp’li The Labyrinth‘i çekecek. Scarpa’yı usta yazar Nicholas Pileggi’nin yazdığını da belirtelim.

Stallone’nin üçüncü projesi, Omerta adını taşıyor. The Godfather‘ın yazarı Mario Puzzo’nun romanından uyarlanacak bu dizide Stallone, Amerikalı mafya babası Raymonde Aprile’yi oynayacak. Puzzo bu romanında suikasta kurban giden mafya babası Aprile’nin katilini, Omerta adlı örgütü ve bu örgütün suskunluk yasasını anlatıyor. Dizinin pilot bölümünü Antoine Fuqua çekecek. Çekimlere ne zaman başlanacağı açıklanmadı. Stallone ocak ayında Escape Plan‘ın devamı olan Escape Plan 2‘nun çekimlerine başlayacak. Aktörü 2017’de Guardians of the Galaxy Vol. 2 filminde de izleyeceğiz.


Leave a Reply